Vít Vrtělka: Potvrdili jsme, že máme kvalitu

 
Vít Vrtělka: Potvrdili jsme, že máme kvalitu
 
ne 14.4., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Po výhře nad Mostem odcházeli hráči ze hřiště v dobré náladě. K rozhovoru jsme si tentokrát pozvali Víta Vrtělku, který se bezprostředně po zápase dočkal gratulací nejcennějších. Po závěrečném hvizdu se totiž za domácím záložníkem rozběhl jeho malý syn s batůžkem krtečka na zádech a radostí svého taťku objal. A Víťa si tuto gratulaci zasloužil. Sokolovský středopolař odehrál velmi dobrý zápas, ve kterém nejen uhlídal špílmachra hostí Tomáše Pilaře, ale zároveň Vít Vrtělka rozehrával spoustu akcí domácího týmu. A jak již je u Víti Vrtělky pravidlem, došlo i tentokrát na úsměvné komentáře.

Víťo, další vítězství, tentokrát nad Mostem. Takže asi nic jiného než spokojenost?
Spokojenost určitě je, bylo to dobře odpracované a myslím, že i zasloužené. Zvládli jsme to, i když to byl těžký zápas, jak už to doma bývá. Takže super.

Jaký byl průběh zápasu z Vašeho pohledu?
Začátek se nám povedl, dali jsme góla ze standardky, což nám pomohlo. Ale pak paradoxně, tím, že to máme doma složitější, tak jsme vypadli z tempa. Ale poločas jsme dohráli, druhou půli už jsme měli utkání v naší režii a druhý gól pak rozhodl.

Jak moc ovlivnil zápas rychlý gól?
Je to vždycky velká pomoc, zvlášť takhle ze standardky. Protože těžko se někdo přehrává kombinačně, nebo že bychom se tam dostali. Protože oni nejsou špatní. Takže gól z rohu nám hodně pomohl, pak jsme dali druhý gól a zvládli jsme to.

Přesto z mého pohledu, Most kromě úplného závěru si žádný tlak nevypracoval. Měli jste např. pokyny, abyste dostali mimo hru mosteckého tvůrce Pilaře?
Pilař je stále kvalitní fotbalista. Pro Most to je pořád klíčový hráč a myslím, že se do hry příliš nedostal. I když v prvním poločase měl pár přihrávek, které trochu „smrděly“, ale v druhé půli jsme si to již zkušeně pohlídali a potvrdili, že máme kvalitu.

Ať to trochu také odlehčíme. Druhý gól padl poté, co se ve vápně zjevil David Vaněček a překonal brankáře. Centry na Davida Vaněčka asi není věc, kterou byste trénovali?
No jo. To ne no. Já ani nevím, kde on se tam vzal (pobaveně). Ono ho to asi trefilo. Ale platí to. On se asi kryl před balonem a rozhodčí ruku nepískl, takže gól platil…

Na jaře jsme stále bez prohry. Nálada v kabině je tedy zřejmě dobrá?
Vždycky se lépe trénuje, když se daří. Ale ono to je zrádné. Samozřejmě máme nějakou sérii, ale čeká nás těžký zápas v Ústí. Ale nevidím důvod, proč bychom to tam neměli prodloužit.

Trenér Aleš Jindra v minulém utkání skončil na tribuně. Není už z toho rituál, že když se daří, trenér jde na tribunu?
(smích). On to nezvládá psychicky. Takže buď nějaká léčiva by potřeboval, nebo nevím (smích)… Je nepoučitelný, prostě nepoučitelný. Já jsem měl v minulé sezoně dvanáct žlutých karet, ale poučil jsem se a mám je tři. A ooon? On byl v minulé sezoně vykázaný na tribunu, a jak se poučil? Poučil se tak, že byl vykázaný opět (smích).

Teď vážně. Asi to berete tak, že trenér prostě žije s mužstvem?
Určitě ano! Ani nevím, jestli měl být nebo neměl být dnes na tribuně, ale je to stejné. Přes týden je s námi normálně a ani jsme nevěděli, jak se to vyřešilo. Takže tohle vůbec nikdo neřešil…

Čeká nás další v Ústí nad Labem, jaké budou cíle?
Vždycky jedeme pro body! A pokud budeme poctivě hrát a půjdeme tomu naproti, tak jsme většinou odměněni. Takže já doufám, že nás to odmění zase.

Děkuji za rozhovor a přeji, ať se daří.
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2021 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner