Vít Vrtělka se opět vrací do sestavy Baníku: Jaro chci přežít ve zdraví!

 
Vít Vrtělka se opět vrací do sestavy Baníku: Jaro chci přežít ve zdraví!
 
ne 8.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V kádru A mužstva těžko najdete většího smolaře než 32letého středopolaře Víta Vrtělku. V loňském ročníku si v podzimním střetnutí s Mostem přetrhl vazy v koleni a nehrál až do léta. V tomto ročníku mohl hrát do října, kdy si poranil rameno a opět musel na operační sál. Nyní už je stoprocentně fit a opět nastupuje ve středu zálohy. Navíc jej neopustil jeho pověstný smysl pro humor...

Víťo, když jsme spolu mluvili naposledy, bylo to v létě, kdy jste se vracel po dlouhém a vážném zranění kolene. Jenže ani na podzim jste toho moc neodehrál, co se přihodilo tentokrát?

Odehrál jsem od léta asi prvních šest mistrovských zápasů a pak jsem si opakovaně vykloubil rameno. Podruhé se mi to stalo po nějakých třech týdnech v domácím zápase s Frýdkem-Místkem a jediným řešením byla operace. Olda Vastl už se na to těšil, protože jsem stejně měl termín v zimní pauze. Akorát jsme to uspíšili. Zafixovali mi to, aby mi rameno nevypadávalo. Takže jsem po zbytek podzimu zase vypadl a byl jsem až do začátku přípravy mimo hru.

Dal jste dohromady včas, abyste mohl s týmem začít zimní přípravu. Tu poprvé absolvujete pod trenérem Šmejkalem. Prozradíte, jak zatím probíhá?

Tím, že jsem od října pořádně netrénoval, tak se dá říct, že jsem zimní přípravu vyhlížel. Což mě pak po čtrnácti dnech zase přešlo (smích). Je to klasická zimní příprava, klasické počasí a pořád jsme na umělce. Chápu, že jiné řešení ani není a v rámci možností to je dobré. Rozdíl, který já vidím, tak 95% věcí děláme na hřišti včetně kondičních cviků, takže je to o něco víc stravitelnější. Ale tréninky se postupně kumulují, na soustředění jsme měli tři tréninky denně, po návratu do Sokolova máme zase dvoufázové tréninky, takže tím počtem tréninků se to načítá. K zimní přípravě tohle všechno patří.

Zatím jste stihli odehrát čtyři přípravné zápasy. Koukáte i na výsledky, nebo větší váhu dáváte hernímu projevu?

Abych řekl pravdu, tak já osobně bych asi ani nedal naše výsledky dohromady. Myslím si, že nejsou tak podstatné, na druhou stranu nikdo nechce prohrávat. V téhle fázi jsou důležitější věci. V naší hře by se měly objevovat prvky, které děláme v trénincích. O to se hlavně snažíme. Jestli se přípraváky podaří i výsledkově, to není až tak důležité.

Start jarní části ligy se kvapem blíží, už za měsíc vás čeká první utkání v Olomouci. Mluvíte v kabině o tom, jaké cíle si dát pro druhou polovinu sezóny? Vaše osobní cíle jsou zřejmé – zůstat zdravý.

Můj osobní cíl je přežít (smích)… Pokud možno ve zdraví, aby mi už nic nevypadlo, nic neprasklo. Prostě abych už nemusel k Oldovi Vastlovi na sál (smích). To bych byl spokojený. Co se týče týmových cílů, tak zatím v kabině toho máme všichni plný kecky a jaro příliš neřešíme. Naše ambice jsou dané průběhem podzimu, kdy jsme zůstali v tabulce nahoře. Bylo by teď blbé říkat něco jiného, než že chceme hrát na absolutní špici. Jestli se to podaří nebo ne, to je samozřejmě otázka. Víme, jaká je druhá liga. Může se to vyvinout všeljak. Ale určitě budeme chtít se motat co nejvýš.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner