Vít Vrtělka je zpátky: Na letní přípravu jsem se těšil! Asi jako jediný

 
Vít Vrtělka je zpátky: Na letní přípravu jsem se těšil! Asi jako jediný
 
pá 18.7., Lukáš Švéda

S o k o l o v – S trochou nadsázky by se dalo napsat, že mezi novými tvářemi, které naskočily do zápasů letní přípravy, byl i defenzivní středopolař Vít Vrtělka. Jednatřicetiletý záložník Baníku totiž v polovině října utrpěl při utkání s Mostem vážné zranění kolene, které jej osm měsíců nepustilo do hry. O svých pocitech jsme s Víťou promluvili po utkání s Chomutovem. Přestože varoval, že je vyčpělý, opět jsme se dočkali zajímavých odpovědí.

Po několika měsících čekání a rekonvalescence jste se opět naplno zapojil do fotbalového dění v Baníku. Jak zatím hodnotíte průběh letní přípravy, kterou absolvujete se vším všudy. Navíc máte nového trenéra…

Trenéra hodnotit nebudu, to mi nepřísluší. Letní příprava je krátká, takže probíhá standardním způsobem. Celkem utekla, za týden už hrajeme pohár. Na začátku bylo pár náročnějších tréninků, ale jinak děláme všechno na hřišti s balónem. To jsme dělali i dřív, takže se to nijak neliší.

Za svou kariéru jste poznal řadu trenérů. Mohl byste alespoň prozradit, na co trenér Šmejkal klade důraz?

Poznal jsem Pepu Mazuru a spol. (směje se), takže ve srovnání se staršími a zkušenějšími trenéry je vidět, že se většina věcí dělá herní formou. I kondiční věci jdou dělat herní formou. Ale to není záležitost trenérů, takový je dneska trend. Všechno to vím, protože jsem právě dostudoval A licenci (opět se směje). Ale teď zase vážně, základní kondice se musí udělat s tím, že je to letní příprava a není potřeba to nějak hrotit. Pořád jsme na hřišti s balónem, kde se to dá taky nahnat. Přišlo pár nových borců, tak si na sebe zvykáme a snažíme se, aby si to sedlo.

Už na jaře jste s týmem trénoval, ale až nyní jste naskočil také do zápasů. Tak jaký to je zatím návrat?

Na zápasy jsem se těšil. Trénoval jsem předtím dost dlouho, ale bylo to bez hry. Takže jsem byl paradoxně rád, že příprava začala. Musím to zaklepat, koleno mi drží a já si to celkem užívám. Kéž by to vydrželo i do sezóny, že si to budeme užívat. (směje se)

Momentálně se s týmem nacházíte na soustředění ve Františkových Lázních. Příprava vrcholí…

Jak jsem říkal, už za týden máme pohár. Teď nás ještě čekají dva dny soustředění, každý den jsou dva tréninky. Ještě se dá spousta věcí udělat, druhá liga začíná za čtrnáct dní, takže času je dost.

Víťovi gratulujeme k zisku trenérské A licence a přejeme pevné zdraví!


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2021 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner