Ve 12. kole FNL vyzve Baník fotbalisty z Vlašimi

 
Ve 12. kole FNL vyzve Baník fotbalisty z Vlašimi
 
čt 17.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Baníkovci se po remíze v Mostě vrací před domácí publikum a na sokolovském stadionu budou chtít navázat na předchozí domácí vítězství proti Pardubicím. Soupeřem jim bude FC GRAFFIN Vlašim, tedy klub, který momentálně zaujímá až 14. místo s náskokem dvou bodů na sestupové příčky. Sokolovský celek je sedmý a ač to proti houževnatému soupeři nebude lehký zápas, chce potvrdit roli papírového favorita.

Baník se musí obejít bez Vrtělky

Podzimní část FNL klade pod nohy fotbalistů Baníku jeden klacek za druhým. Ze série nepříznivých výsledků se svěřenci Aleše Jindry dostali, v posledních třech zápasech nasbírali pět bodů. V posledním duelu na půdě Mostu, který skončil 0:0, však Baník ztratil Víta Vrtělku, jehož kvůli přetrženým vazům čeká nepříjemně dlouhá pauza. Přidal se tak ke zraněnému Františkovi Dřížďalovi. Aby toho nebylo málo, v Mostu byl vyloučen Zbyněk Vondráček a ten si proti Vlašimi také nezahraje.

Čelo druhé nejvyšší soutěže se Baníku trochu vzdálilo, přesto není díky vyrovnané tabulce nic ztraceno. Baníkovci mají na kontě 17 bodů a při skóre 12:10 jsou na 7. pozici. V následujících třech kolech je čekají tři nejhorší týmy ligy a přísun dalších druholigových bodů by byl v závěru podzimu velmi vítán.

Vlašim posílila o Krmenčíka či Švengera

Vlašimští fotbalisté se v minulém ročníku FNL zachraňovali téměř až do posledního kola a i letos to zatím vypadá na podobný scénář. Středočeši totiž v jedenácti zápasech získali jen 10 bodů, skóre činí 9:18, což v součtu dělá 14. místo. GRAFFIN dokázal porazit Bohemians Praha vysoko 4:0, Pardubice a Třinec 1:0, v posledním kole remizoval s lídrem FNL z Hradce Králové 1:1.

Po sezóně klub opustil brankář Toma, kterého v této sezóně nahradil Milan Švenger z pražské Sparty, či útočník Vyhnal, jenž se vrátil do Slavie Praha. Trenér Michal Horňák však do kádru přivedl mimo jiných i útočníka se sokolovskými kořeny a mládežnického reprezentanta Michaela Krmenčíka či obránce Hušku, který byl v Baníku na zkoušce a nastupoval také za Karlovy Vary. Vlašim sází také na exsparťanské mladíky jako jsou Sus či Putz.

Vzájemné zápasy

Vlašim od svého vstupu do FNL dokázala Baník porazit jen jednou, a to před dvěma roky, kdy vyhrála v Sokolově 1:0.

2009/2010: VLA - SOK 2:2, SOK - VLA 0:0
2010/2011: VLA - SOK 0:1, SOK - VLA 3:1
2011/2012: SOK - VLA 0:1, VLA - SOK 1:3
2012/2013: VLA - SOK 1:1, SOK - VLA 2:0

Sestavy z 11. kola FNL:

Sokolov: Dvořák I. – Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý – Čada, Vrtělka (35. Jurdík) – Blažek, Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. – Šamánek (71. Machek)

Vlašim: Švenger – Sus, Petrů (c), Kryštůfek, Starý (70. Jícha) – Jeřábek (84. Janda), Vebr, Tomášek, Průcha – Putz, Ujec

Sestavy z posledního vzájemného souboje:

Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Dvorník, Hošek, Dřížďal - Vaněček (K) (77. Machek), Čada, Vrtělka, Dvořák II. - Šamánek (65. Holub) - Jurdík (89. Mlika)

Vlašim: Toma - Vebr, Petrů (K), Kropík, Sudek - Putz, Pokorný (76. Matějka), Křeček, Jeřábek (60. Kocourek) - Klán (60. Wojnar), Vyhnal

Utkání 12. kola Fotbalové národní ligy začíná v sobotu 19. října v 10:15 a všichni příznivce sokolovské kopané jsou srdečně zváni. Těšit se můžete na tradiční soutěže a věřme, že i ze tří bodů pro Baník!


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner