V posledním domácím zápase sezóny hostíme Karvinou

 
V posledním domácím zápase sezóny hostíme Karvinou
 
čt 29.5., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Poslední domácí zápas Baníku v této sezóně připadá na poslední květnový den. V sobotu zavítá na západ Čech další hornický celek, od 16:00 nastoupíme proti MFK OKD Karviná. Sokolovští fotbalisté jsou dvě kola před koncem ligy pátí, zatímco jejich soupeř nasbíral o sedm bodů méně a zaujímá osmou pozici. Baníkovci pomýšlejí pouze na vítězství, s domácími příznivci se chtějí loučit vítězně!

Baník drží měsíční neporazitelnost

Poslední měsíc vychází Baníku výsledkově přesně tak, jak si všichni představují. Mužstvo vedené Alešem Jindrou čtyřikrát zvítězilo (v Pardubicích, s Mostem, ve Vlašimi a s Vltavínem) a v minulém kole remizovalo na hřišti Bohemians Praha. Díky této výborné bilanci atakují Sokolovští čtvrtou pozici, kde sezónu zakončili i v loňském roce. Momentálně jim se 46 body patří 5. místo, na čtvrtý Žižkov však ztrácí jediný bod.

V posledním kole remizovali baníkovci na Bohemians 1:1, o jediný gól se zasloužil Nemanja Kuzmanović, shodou okolností kmenový hráč právě našeho soupeře. Srbský útočník se trefil na jaře potřetí, nejlepší střelce týmu David Čada má na kontě třikrát více branek a drží se v nejlepší desítce střelců FNL. Gólman Jakub Dvořák devětkrát neinkasoval, což je třetí nejvyšší počet v celé lize.

Naposledy nemohli nastoupit zranění Ivasko s Dvořákem II. a zatímco u prvně jmenovaného je šance nastoupit, druhý se po operaci menisku na trávníku do konce soutěže neobjeví.

Skončí Karviná v horní nebo dolní polovině tabulky?

Stejně jako sokolovské mužstvo, také Karviná je každoročně pasována mezi celky, které by měly bojovat o přední příčky FNL. Svěřenci trenéra Mazury jsou silní především v domácím prostředí, kde v této sezóně prohráli jen jednou. Venku naopak prohráli už desetkrát.

V jarní části soutěže mají Karvinští vzácně vyrovnanou bilanci čtyř výher, čtyř remíz a čtyř porážek. Slezanům tak po 28 odehraných kolech náleží 8. místo, když získali 39 bodů. Také v kádru našeho soupeře nalezneme devítigólového střelce. Je jím Matěj Fiala. Jeho spoluhráč z branky Branislav Pindroch udržel osm čistých kont.

V posledním kole remizovala Karviná doma s Táborskem bez branek. Přes celou republiku vyrazí "horníci" bez zraněného Prince Oforiho a vykartovaných Mikuly s Koutným.

Vzájemné zápasy & statistiky

Ve Fotbalové národní lize se oba týmy potkávají od ročníku 2008/2009. Doposud se utkaly v 11 zápasech, z nichž Baník vyhrál 4, Karviná 2 a pětkrát se hrálo nerozhodně, včetně podzimního střetnutí. V průměru padají více než dvě branky na utkání.

Sestavy z podzimního duelu

Baník: Krbeček – Vondráček, Hruška, Hofmann, Dřížďal (65. Blažek) – Ivasko, Čada - Machek, Dvořák II. (80. Kobylík), Vaněček – Šamánek (89. Jurdík)

Karviná: Lipčák – Hoffmann, Uvíra, V. Cverna, Knötig – Vaněk, Hottek – Eismann, Gonda (55. Pavelka), Vladavić (83. O. Cverna) – Fiala (69. Svatonský)

Sestavy z 28. kola FNL

Baník: Dvořák - Blažek (89. Hruška), Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Schut - Machek (90+1. Došlý), Glaser, Vaněček (57. Šamánek) - Kuzmanović

Karviná: Pindroch – Koutný, Ofori, Cverna V., Jovanovič – Fiala, Vaněk (85. Cverna O.), Hottek (62. Svatonský), Eismann – Halaška (76. Holek), Juřena

Baníkovci pomáhají dětem

Při příležitosti konání tohoto zápasu klub pořádá akci, kterou by rád podpořil Dětský domov v Horním Slavkově a dětské oddělení Nemocnice Sokolov. Zapojte se s námi a potěšte děti tím, že na utkání přinesete plyšáka, hračku či knížku. Všem předem děkujeme za pomoc!


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner