Tůma s Kravarem odcházejí na hostování do třetí ligy

 
Tůma s Kravarem odcházejí na hostování do třetí ligy
 
po 2.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Obránce Ludvík Tůma a záložník Matěj Kravar budou v jarní části sezóny oblékat dresy třetiligových mužstev. Tůma se vrací do Domažlic, které budou bojovat o postup do druhé nejvyšší soutěže, Kravar se na půlroční hostování stěhuje do severočeského Chomutova, kde jej čekají spíše záchranářské boje.

Stoper Ludvík Tůma působil na podzim v západočeských Domažlicích, které jsou po podzimu na druhém místě tabulky a pod taktovkou Stanislava Purkarta se pokusí dohnat náskok prvních Bohemians. Na zimní přípravu se vrátil do Baníku, ale jarní část sezóny odehraje ještě v Jiskře Domažlice. "S výkony Ludvíka Tůmy panuje v Domažlicích maximální spokojenost. Oproti Matějovi Kravarovi je věkově o něco starší, má již více zkušeností s dospělým fotbalem, proto bude hostovat v předním třetiligovém mužstvu," přiblížil ředitel Baníku Tomáš Provazník.

Matěj Kravar se jako člen úspěšné dorostenecké U19 probojoval do kádru A mužstva pro podzimní část FNL. Ve druhé lize však do zápasu nezasáhl, naopak pomáhal divizní farmě v Karlových Varech. Nyní jej čeká, stejně jako Tůmu, půlroční hostování v ČFL. Na jaře bude oblékat dres FC Chomutov. "Vzhledem k věku jsme se u Matěje rozhodli pro tým, který nepatří mezi špičku soutěže. V těchto týmech by pravděpodobně tolik nehrál. Hledali jsme pro něj angažmá blízko Sokolovu a po dohodě s vedením Chomutova bude na jaře působit v tomto týmu," přiblížil ředitel našeho klubu.

Nejen k odchodu těchto dvou hráčů, ale celkové filosofii výchovu vlastních hráčů se vyjádřil ředitel FK Baník Sokolov Tomáš Provazník následovně: "I další naši talentovaní fotbalisté budou odcházet na hostování do České fotbalové ligy. Je to mezistupeň mezi naší karlovarskou farmou a A-týmem. Principem těchto hostování je, aby ve třetí lize pravidelně nastupovali a sbírali cenné zkušenosti. Hráče z dorostenecké U19 je velmi těžké adaptovat během půlroku roku na druhou ligu, proto bychom je na takovou úroveň chtěli adaptovat během dvou tří let právě prostřednictvím hostování. Chtěl bych zdůraznit, že naším dlouhodobým cílem je výchova kvalitní mládeže a postupné zařazování odchovanců do A-týmu. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby i o naše hráče byl zájem v Synot lize."


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner