Trenéři svým svěřencům věří

 
Trenéři svým svěřencům věří
 
čt 24.9., Antonín Reis, Petr Gono

S o k o l o v - Po domácí prohře s Hradcem Králové se fotbalisté druholigového Baníku Sokolov představí znovu na hřišti soupeře, tentokrát míří do východočeské Čáslavi. V minulém roce si místní Zenit vybojoval postup do naší nejvyšší soutěže, ale nakonec své místo přepustil s ekonomických důvodů Slovácku.

„Soupeře dobře známe, několikrát jsme ho viděli. Již nehrají ten agresivní styl. Za trenéra Bičovského se snaží hrát více fotbal, což by nám mělo více vyhovovat,“ míní trenér áčka Stanislav Purkart.

Sokolov čeká v Čáslavi také tradičně bouřlivé prostředí. „Doma si dokáží hráči Čáslavi vytvořit velký tlak a diváci jsou tam nepříjemní. Je tam až taková nepřátelská atmosféra,“ potvrzuje trenér Purkart, ale zároveň dodává: „Musíme se s tím vypořádat.“

Baník bude sázet na svoji klasickou hru. „Jestli se nám podaří vstřelit gól a vzadu to uhrát, potom máme šanci. Pokud bychom jeli s tím, že si necháme dát laciné branky, tak šanci určitě mít nebudeme,“ dodává důrazně trenér Baníku.

Trenér Baníku měl v týdnu větší prostor ke trénování. „Zaměřili jsme se na kondici,“ přibližuje kouč tréninkovou náplň. Jeho svěřence po jednofázovém tréninku v pondělí a úterý, čekali ve středu dvě tréninkové jednotky. Ve čtvrtek měli hráči volno.

Juniorku čeká rezerva Kladna

Po remíze v Děčíně čeká B – tým sokolovského Baníku další soupeř. V rámci 8. kola divizní skupiny B přivítají svěřenci trenéra Jiřího Dreiseitla béčko prvoligového Kladna. Po utkání s rezervou Teplic to bude podruhé v této sezoně, kdy juniorka nastoupí proti záloze celku, který hraje Gambrinus ligy.

Baníkovci jdou do utkání s jediným cílem. „Budeme chtít odčinit domácí porážku s Jirny a získat tři body,“ hlásí kouč Dreiseitl. Po zápasech se zkušenými divizními týmy čeká béčko Baníku pro změnu mužstvo s mladými hráči, kteří se snaží probojovat do kladenského áčka. „Hra takovéhoto celku by nám mohla vyhovovat o něco více,“ odhaduje Jiří Dreiseitl, který bude v neděli sázet na větší zkušenost svých hráčů a také vyšší kvalitu svého týmu. „Rozhodující bude první branka zápasu a jak využijeme naše šance,“ dodává.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner