Tisková konference klubu před začátkem jarní části sezóny

 
Tisková konference klubu před začátkem jarní části sezóny
 
čt 5.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Stejně jako na prahu nové sezóny, tak i před začátkem její druhé poloviny uspořádal FK Baník Sokolov tiskovou konferenci, na které oznámil jak novinky z činnosti klubu, tak prezentoval očekávání pro jarní část FNL. Na tiskové konferenci postupně hovořili ředitel klubu Tomáš Provazník, hlavní trenér A mužstva Daniel Šmejkal, sportovní ředitel Vítězslav Hejret a záložník druholigového týmu Vojtěch Machek. A co zaznělo?

Tomáš Provazník, ředitel klubu

O cílech pro jaro

"Pro jarní část jsme stanovili A-týmu cíl pohybovat se v horní polovině tabulky a udržet stávající pozici, ideálně ji však ještě vylepšit. Vedlejší cíl souvisí s doplněním kádru a jedná se o zatraktivnění hry pro oko diváka. Asi nebudeme hrát fotbal jako Plzeň nebo Barcelona, ale chtěli bychom zrychlit útok, mít větší četnost střel na bránu a pokusit se více branek."

O podmínkách v klubu

"Střednědobým cílem klubu je postupně zlepšovat podmínky pro fungování klubu a některé začínají mít částečně reálné obrysy. První z nich je obnova velké umělé trávy, kterou bychom ve spolupráci s městem chtěli zrealizovat v létě tohoto roku. To by mělo pozitivní dopad na fungování a trénink mládeže. Dalšími body, kterými se intenzivně zabýváme, je rekonstrukce hrací plochy na hlavním stadionu a rekonstrukce zázemí pro mládež a vedení klubu, kdy současný stav je za zenitem."

"Chtěl bych poděkovat vlastníkovi klubu Sokolovské uhelné, Městskému úřadu v Sokolově, Krajskému úřadu Karlovarského kraje a Nemosu Sokolov. Samozřejmě bych nerad zapomněl na další naše partnery, díky kterým můžeme stabilně fungovat na této úrovni a stabilně rozvíjet mládež. Můžu potvrdit, že naše finance do konce tohoto ročníku jsou stabilizované."

O fanoušcích a marketingových akcích

"Chtěli bychom navázat spolupráci s lidmi, kteří jsou aktivní při hokejových zápasech. Nechceme je přetáhnout, ale spíše by mělo jít o spolupráci hokejových fanoušků s naším kotlem. Jednání probíhají a chceme tím docílit, aby na našich utkáních byla odpovídající sportovní atmosféra."

"V marketingové oblasti pracujeme skutečně na mnoha věcech. Za zmínku stojí patroni z řad hráčů A mužstva u přípravkových kategorií, doprovody malých fotbalistů při druholigových zápasech, besedy se žáky základní školy, těch věcí je opravdu spousta. V březnu chystáme akci v autobusech městské hromadné dopravy, také doplňujeme náš fanshop o čepice, šály a kšiltovky. Doufáme, že fanoušci budou naše aktivity na jaře vnímat pozitivně."

Vítězslav Hejret, sportovní ředitel

O odchodech z A-týmu

"V českých poměrech je zimní přestávka dlouhá, trvá přibližně čtyři měsíce, během kterých probíhají různá jednání. Naše výchozí pozice spočívala v tom, že jsme nechtěli dělat změny. V létě jsme udělali sedm změn a nyní jsme kádr chtěli udržet co nejvíce pohromadě. Na padesát procent jsme počítali, že zůstane Marek Červenka, ale ve Slavii nakonec zůstal. Naopak na 100 % jsme počítali s Ismaelem Ouedraogoem, prakticky i s Duklou Praha jsme byli domluveni. Nastal však problém s jeho zdravotním stavem, pořád nemohl trénovat a nebylo jisté, jak na tom bude. Po podzimní části u nás dohodou skončil David Kobylík a jako čtvrtý odešel Matěj Kravar, který bude hostovat v Chomutově."

O nově příchozích hráčích

"Dlouhodobě jsme sledovali Miloše Kratochvíla, hráče z regionu, který odešel do Viktorie Plzeň. Na něm jsme se dohodli, bylo to připravené a vyšlo to. Poté jsme hledali náhradu na postu útočníka a to bylo hodně těžké hledání. Jedním z vytipovaných hráčů byl Vojta Přeučil, sice se jednání na chvíli přerušila, ale nakonec tady je. Jedná se o kvalitního hráče. S Teplicemi jsme dlouhodobě měli předjednané některé mladé hráče. Z nich přichází Otto Urma, levé obránce či záložník. Jde o mladého, perspektivního hráče. A na doporučení trenéra Šmejkala, který ho osobně z minulosti zná, přichází Honza Kosak. Je to levonohý hráč použitelný na více postech v záloze."

O síle mužstva

"Před soutěží je to těžké předvídat, ale myslím si, že jsme mírně posílili. Co se týče zapracování hráčů a objektivní výkonnosti, to ukážou první tři čtyři zápasy."

Daniel Šmejkal, hlavní trenér

O zimní přípravě

"Absolvovali jsme osmitýdenní přípravu vesměs v domácích podmínkách, jeden týden jsme strávili na soustředění ve Zruči u Plzně, kde jsme měli výborné podmínky. Během přípravy jsme sehráli sedm přípravných utkání. Když zhodnotím stav hráčů, čtyři nám odešli a myslím, že kádr jsme vhodně doplnili. V průběhu přípravného období se nám poměrně vyhýbala zranění, ale v posledních čtrnácti dnech i na nás dolehla chřipková epidemie. Věříme, že do soboty, kdy nás čeká první zápas, budou všichni v pořádku."

O vstupu do jarní části FNL

"Momentálně se všichni soustředíme na první jarní utkání proti lídrovi tabulky, kdy budeme chtít předvést dobrý výkon a samozřejmě bychom chtěli odjet s nějakými body. Pak se teprve budeme zabývat dalšími soupeři."

O odchodu nejlepšího střelce

"Marek Červenka tady odvedl velký kus práce, vstřelil sedm branek a vrátil se do Slavie Praha, kde i s naší pomocí se probojoval do prvoligového kádru. Všichni mu držíme palce, aby se prosadil. Věřím, že jej dokážeme nahradit."

Vojtěch Machek

O zimní přípravě

"Celá příprava se odehrávala na hřišti, takže jsme všichni byli rádi, že nemusíme běhat někde v lese a že všechno děláme s míčem na hřišti."

O nových spoluhráčích

"Noví kluci zapadli rychle a v pohodě. Jsou to všichni dobří fotbalisté a ti tady zapadnou vždycky jednodušeji."

O chřipkové epidemii

"Snad půlka z nás marodila, ale myslím, že jsme se z toho dostali všichni akorát včas. Na první zápas s Olomoucí těšíme, protože ta příprava byla hodně dlouhá."

O svém přesunu do středu zálohy

"Jsem rád, že jsem se posunul do středu zálohy, protože se považuji za středového záložníka. Myslím, že si tam umít najít víc prostoru než na kraji. Ne že bych si tam přišel utopený nebo tam nemohl hrát, ale ve středu je to lepší."


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2023 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner