Těžká situace, ale doufám, že opět prokážeme charakter

 
Těžká situace, ale doufám, že opět prokážeme charakter
 
pá 28.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po vysoké prohře ve Varnsdorfu se baníkovci v průběhu týdnu připravovali na dalšího kvalitního soupeře. Na západ Čech míří fotbalisté Táborska, kteří momentálně vévodí FNL. Trenér Baníku Aleš Jindra chystá obměnu základní sestavě, nemůže postavit hned trojici záložníků. Ale i tak věří, že tři body zůstanou doma!

Po dvou výhrách utrpěli fotbalisté Baníku krutou porážku ve Varnsdorfu, kde prohráli 0:5. V utkání byl navíc vyloučen Petr Glaser a čtvrtou žlutou kartu obdržel David Čada. Disciplinární trest ještě běží Vojtovi Machkovi, a tak všichni tři do utkání nezasáhnou. "Nacházíme se ve velice těžké situaci, kdy po debaklu ve Varnsdorfu nastoupíme proti prvnímu týmu ligy. Pod vlivem okolností jsme se snažili co nejlépe připravit a já věřím, že mužstvo opět prokáže svůj charakter, stejně jako v předchozích těžkých chvílích, a že zápas zvládneme. To znamená, že budeme bodovat naplno," říká k nadcházejícímu zápasu sokolovský kouč.

"Máme sedmnáct kvalitních hráčů, kteří mohou kdykoliv naskočit do základní sestavy, a nyní přišla jejich chvíle. Nebudeme brečet nad rozlitým mlíkem, musí přijít změny. Věřím, že jsou všichni připravení a doufám, že ti, co nastoupí, prokážou svou kvalitu a že budou bojovat i o to, aby v základní sestavě třeba zůstali," avizuje kouč A mužstva změny v sestavě.

Táborsko je po devatenácti odehraných kolech lídrem soutěže. Trenér Baníku vyjmenovává příčiny úspěšného vystoupení Jihočechů v této sezóně. "Při pohledu na tabulku mě okamžitě zaujme počet obdržených branek. Táborsko jich dostává minimum, na čemž má obrovskou zásluhu gólman Toma, který i na podzim týmu vychytal spoustu zápasů. Dále je to stabilní stoperská dvojice Cíferský - Mráz," přibližuje obranu soupeře Aleš Jindra. A pokračuje ofenzívou Táborska. "Velká kvalita se nachází ve středové řadě, kde hrají Šiml, Javorek a Šimák. Jsou silní na míči a na druhou ligu jsou nadstandardními hráči. V útoku to je Presl, Džafič nebo nám známý Strnad, který je pořád nebezpečný. Obecně platí, že v Táborsku jsou vynikající individuality."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner