Stanislav Hofmann: Prostě jsem do toho prásknul

po 18.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v – V sobotu se hrál na sokolovském stadionu fotbalový zápas, který se musel líbit. A rozhodl ho stoper Stanislav Hofmann, který šest minut před koncem krásným gólem poslal Baník do vedení 3:2. Domácí tým toto vedení již udržel a po zápase jsme tak mohli krátce vyzpovídat spokojeného autora vítězného gólu.

Gratulace k výhře nad Sigmou. Pro Baník jsou to hodně důležité body, že?
Důležité jsou pro naše sebevědomí. Po dvou remízách jsme chtěli doma zvítězit i s takto silným soupeřem. Zmáčkli jsme se až do konce a šli jsme za vítězstvím, i když jsme dostali dva góly ve druhém poločase a teď jsme šťastní.

Jaké utkání proti silnému soupeři bylo z Vašeho pohledu?
Tak mají ligový mančaft. Skoro nikdo jim neodešel. Věděli jsme, jakou mají sílu dopředu. Věděli jsme i kde mají slabiny a to jsme se snažili využít. Myslím, že pro diváky to byl super zápas a pro nás šťastný konec. Takže spokojenost.

Na začátku obou poločasů na nás Olomouc vlétla. Překvapilo Vás to, nebo jste s tím počítali?
Oba poločasy začaly stejně. Oni drželi balon a byli silní na míči. My jsme čekali na brejk a čekali, až trochu opadne ten jejich počáteční nápor. Dvakrát se nám povedlo ten jejich tlak přerušit a vytěžili jsme z toho góly.

Dva góly jsme i obdrželi. Můžete popsat situace, které předcházely inkasovaným gólům?
První gól byl po standardce. Trochu jsme tam měli chaos v přebírání hráčů a byli tam dva, tři souboje, kdy se to odrazilo a neodletělo to z vápna… To byl první gól, kdy nám to tam padlo za tyč. A druhý gól… Z půlky nám šel centr do vápna, poté se nám to „vykulí“ z vápna a jejich hráč to uklízí sám do brány. Hrálo se nahoru-dolů, takže pak se stanou nějaké ty chyby. To k tomu patří.

V 84. minutě pak přišel rozhodující okamžik, kdy jste svým gólem poslal Baník do vedení 3:2. Můžete nám popsat tuto situaci z Vašeho pohledu?
Tam byl náš aut. Počkal jsem si na odražený míč, protože všichni od nich byli ve vápně a neměl jsem koho hlídat. Letělo to na Iziho (Ismael Ouedraogo – pozn. redakce), který mi to na vápně pustil, já jsem do toho prostě prásknul a skončilo to v síti…

Utkání se Sigmou se hrálo poté, co jsme vypadli z poháru s Admirou. Měl tento neúspěšný zápas nějaký vliv, měli jste větší motivaci napravit toto zaváhání?
My jsme měli motivaci už jen kvůli tomu, že přijede Sigma. Je to velký soupeř a myslím, že ten pohár na nás nějaký vliv nezanechal. To se prostě v poháru stává. Už jsme v nich něco odehráli, ale samozřejmě jsme to chtěli odčinit.

Děkuji, Stando za rozhovor.
Také děkuji.

Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...