Stanislav Hofmann: Chtěli jsme fanoušky navnadit

 
Stanislav Hofmann: Chtěli jsme fanoušky navnadit
 
ne 4.5., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Stoper Baníku Stanislav Hofmann má gólům především zabraňovat. Na podzim však vysoký obránce také třikrát skóroval. I na jaře se pilíř sokolovské defenzivy dostává do zakončení a to prakticky v každém zápase. Zatím však bez úspěchu. V sobotním utkání byl Stanislav gólu velmi blízko, když se v 50. minutě postavil k pokutovému kopu. Jenže brankář Belaň penaltu chytil. To však Baníkovce nakonec mrzet nemuselo. Most sice zanedlouho vyrovnal, ale Sokolov góly Glasera a Šamánka strhl vítězství na svou stranu. Po utkání jsme Stanislava Hofmanna vyzpovídali.

Konečně po dlouhé době vítězství doma…
Spokojenost je velká. Dali jsme tři góly a trochu jsme si konečně doma i zastříleli. Gólů jsme mohli dát i více. Nedal jsem penaltu… Spokojenost určitě je. Potvrdili jsme tři body z Pardubic a jsme všichni rádi.

Jak byste popsal průběh zápasu?
Podle mě jsme prvních 15 minut nezačali vůbec dobře. Pozdě jsme je dostupovali, byli jsme takoví pomalejší k míči a oni měli dva náznaky šancí. Pak jsme se zvedli, dali jsme gól z pěkné akce a do konce poločasu jsme to kontrolovali. Do druhého poločasu jsme nastoupili hladově a nepouštěli jsme je k ničemu. Pak je ta penalta, kterou jsem nedal, dostala do hry. Dali vyrovnávacího góla prakticky z ničeho. Ale jsem rád, že jsme to nezabalili, hráli jsme dál a mohli jsme přidat další branky. Takže spokojenost…

Poprvé od srpna jsme vstřelili tři góly. Bylo to soupeřem, nebo bylo na naší hře něco jinak?
Asi trochu od všeho. Most přijel citelně oslaben. Jejich obrana nebyla pohromadě, jak má být. Ale myslím si, že jsme tomu šli naproti. Chtěli jsme dávat góly a fanoušky trochu navnadit. Tlačili jsme se dopředu, měli jsme hodně centrů, takže řekl bych, že od nás byla hra dobrá.

Pojďme k penaltě. Tu se Vám nepovedlo proměnit…
Věřil jsem si na ni. Na tréninkách si ji kopu, po tréninkách si ji kopu. Kopu to vždycky doleva. Teď když jsem se rozběhl, tak mi blesklo hlavou, ať to dám doprava a Jarda Belaň už tam ležel napřed. Bylo to hrozně kopnutý a mohu v kabině jen poděkovat klukům, že dali pak další góly.

Rosťa Šamánek další penaltu poté proměnil. Takže budete v kabině terčem vtípků?
Vtípky by byly, kdyby ji nedal (smích). Samozřejmě jsem rád. I tu první chtěli kluci kopat místo mě. Ale já si prostě věřil. Nedal jsem ji, ale to se prostě stává. Dali jsme pak dva góly, takže mě to ani tak netrápí.

Fanoušci Mostu škodolibě po neproměněné penaltě skandovali Vaše jméno…
Já to nějak moc nevnímal. To je fotbal prostě. Zvykl jsem si na to, že lidi pořvávají. A ani se nedivím mosteckým fanouškům, že moje jméno řvali, protože jsem v Mostě vyrostl a byli rádi, že jsem jim ten gól nedal. Nějak jsem to ale neprožíval.

Dnes jste nastupoval svému mateřskému klubu. Do nedávna Most trénoval Váš otec. Měl jste větší motivaci?
Z mé strany určitě jo. Protože Most je můj klub, kde jsem vyrostl. Ale žádné sázky s tátou neproběhly, protože oni jsou teď dole, nedaří se jim fotbalově, takže jsme to nechtěli nějak hrotit. Já chtěl sám pro sebe vyhrát a to se nám povedlo.

Teď jsme získali ze dvou zápasů šest bodů, před koncem soutěže potřebné uklidnění situace…
Určitě. Měli jsme špatnou sérii pěti zápasů. Teď jsme se výsledkově zvedli. Konec sezony chceme vyhrát na této vlně, abychom se v tabulce posunuli nahoru, protože deváté místo neodpovídá naší kvalitě. Chceme hrát nahoře, co nejvíce to půjde. Jestli budeme pátí, čtvrtí nebo třetí, to už je jedno, ale chceme určitě vyhrávat.

Děkuji za rozhovor
Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner