Stanislav Hofmann: Bod je bohužel spravedlivý

po 10.11., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve 14. kole FNL bral Baník proti předposlednímu Ústí nad Labem bod. Po dobrém začátku utkání se Sokolovu v dalším průběhu zápasu příliš nedařilo a ve druhé půli hosté dokázali vyrovnat. Další gól ani jeden tým nepřidal a tak se obě mužstva rozešla smírně 1:1. Po závěrečném hvizdu jsme utkání krátce zhodnotili se stoperem Stanislavem Hofmannem. Opora Baníku neskrývala zklamání a k výkonu svého mužstva byla kritická.

S předposledním týmem tabulky jsme získali jen bod. S remízou asi nemůžeme být spokojeni?
Je to samozřejmě pro nás ztráta. Zápas to byl těžký. Ústí má dobrý mančaft, sice je teď v tabulce dole, ale pořád tam kvalitní hráče mají. My jsme sice začali dobře, ale paradoxně po našem gólu jsme z toho vypadli. Nenahráli jsme si pár přihrávek za sebou, i když jsme tam pár šancí měli… Pro Ústí je to asi dobrý bod, ale také bohužel spravedlivý.

V počátku s námi mělo Ústí velké problémy a produkovalo hodně chyb…
Jak jsem říkal, my jsme začali dobře. Měli jsme tlak, šanci, pak penalta, gól a další šance. Ale bohužel jsme to vydrželi 15 – 20 minut. Pak jsme hráli bez pohybu, bylo málo nabídek a chtěli jsme to nějak dohrát a to bylo málo. Ústí nás za to potrestalo pěkným gólem a nakonec jsme byli ještě možná rádi, že nás nepotrestali ještě víc, protože pak měli i více ze hry.

Nástup do druhého poločasu se nám nepovedl…
Nepovedlo se to. V kabině jsme si řekli, že na ně vlétneme jako v prvním poločase, ale začali jsme hrozně. Oni měli standardky, drželi balon a my jsme se do toho nemohli dostat. Pak už to bylo v křeči. I když kolem 70. minuty jsme se z toho vymanili, ale celkově dneska špatný.

Ústí vyrovnalo krásným gólem z dálky. Dalo se tomu nějak předejít?
Dalo se dělat to, že jsme hráče Ústí neměli nechat vystřelit, měli jsme jít proti němu. Měli jsme ho dostat pod větší tlak. Takhle si to zpracoval, podíval se a měl dost času na to, aby vystřelil. Věděli jsme, že Leibl má dobrou střelu, říkali jsme si to před zápasem, ale pak ho tam takhle necháme. Trefil to krásně.

Ústí mělo na hrotu urostlého Tomáše Smolu. Souboje s ním byly tvrdé. Jak nepříjemný byl tento hráč?
Smolič má sílu. Ale my jsme už zvyklí. V posledních zápasech hrajeme proti velkým útočníkům. V druhé lize je to celkem normální, takže nic zvláštního. Myslím ale, že vše bylo férové.

Děkuji, Stando za rozhovor.
Také děkuji.

Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...