Spokojený Stanislav Purkart po utkání v Čáslavi

 
Spokojený Stanislav Purkart po utkání v Čáslavi
 
út 29.9., Roman Macek

S o k o l o v - Sokolovský Baník si přivezl další tři body ze hřiště v Čáslavi.

Těsně vítězství 1:0 si ze hřiště Čáslavi přivezli hráči Baníku. „Do začátku utkání jsme vstoupili dobře, domácím jsme žádný tlak nedovolili a naopak jsme měli mírnou převahu. Ale žádné šance jsme si nevytvořili, dokonce ani ze standardek, ze kterých jsme nebyli nebezpeční,“ popsal úvodní minuty utkání trenér Stanislav Purkart.

Pak se hra vyrovnala. „Potom měli domácí desetiminutovku, kdy hrozili pouze ze standardních situací, které jsme ale odbránili,“ popisoval trenér a pokračoval: „Hra se pak vyrovnala a my ji kontrolovali do konce poločasu, který jsme dohrávali za mírné převahy, ale bez vyložené šance,“ hodnotil kouč zbytek první půle.

Šanci si v ní Baník sice nevytvořil, ale alespoň hrozil střelami z dálky, což trenéra potřešilo. „Podrazký, Pilař a Javorský se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, což jsme chtěli,“ chválil kouč aktivitu svých hráčů.

O poločasové přestávce trenéři hráčům zvedli sebevědomí. „Cítili jsme však, že na soupeře máme. O poločase jsme si také řekli, že půjdeme za gólem, což se nám hned na začátku druhé půle povedlo,“ radoval se trenér z povedené akce při vstřelené brance, která padla takto: „Nádeníček byl faulován, levou nohou zahrával standardku Čupr, který je mimochodem poslední dobou kope velmi dobře, a Nádeníček hlavou před brankářem lízl míč a změnil směr na zadní tyč,“ řekl ke gólovému momentu trenér Purkart.

Změna stavu pak měla na zbytek utkání samozřejmě vliv. „Pak hra byla hektičtější, domácí více riskovali, otevírali hru a posilovali útok střídáním. My jsme pak měli spoustu brejkových sitaucí, které jsme určitě měli řešit lépe,“ posteskl si trenér.

Nějakou branku totiž Baník vstřelit měl. „V závěru nás to mohlo mrzet, což by ale nebylo spravedlivé vzhledem k průběhu zápasu. Dva nebo tři brejky jsme měli řešit do gólové situace. Tohle nám ještě trochu chybí, ale jinak jsme s výsledkem i předvedenou hrou spokojeni,“ myslí si trenér Purkart.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner