S vítězstvím i hrou jsem spokojen, říká Purkart

 
S vítězstvím i hrou jsem spokojen, říká Purkart
 
čt 11.2., Petr Gono

S o k o l o v – Baník dokázal porazit prvoligové Kladno 4:2. Od dvě branky se postaral Robin Dejmek. Další přidal Pilař a v výstavní bombou se prezentoval Petr Janáček, který se do Sokolova přesunul ze třetiligových Karlových Varů. „Jsem spokojený. Jednak jsem rád, že jsme dokázali porazit prvoligový celek a také i s předvedenou hrou našich hráčů,“ přiznal po zápase kouč Stanislav Purkart.

Sokolovský trenér byl s výkonem svých svěřenců spokojený hlavně v prvním poločase. „Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Dostávali jsme se do kombinace a vstřelili tři branky. S takovým to vývojem i výsledkem musím být spokojený,“ přiznal Stanislav Purkart po zápase a pokračoval: „První poločas byl velmi kvalitní. Ten druhý také, ale už to bylo o něco horší. Ty góly, které jsme dostali, pramenily z horšího terénu. Kdybychom hráli za normálních podmínek, tak by se to asi nestalo. Na takovém to povrchu se hůře nahrává a to bylo hlavní příčinou.“

Baníkovci neodehráli se všemi prvoligovými celky, se kterými se v zimní přípravě střetli, špatná utkání. Toho si je Stanislav Purkart vědom. „Dokázali jsme vždy hrát dobrou partii, ale výsledkově nám to nešlo. Proti Kladnu, se nám to podařilo otočit. Prostě, výsledek 4:2 je krásný,“ přidal s úsměvem.

Do utkání zasáhlo hned několik nových tváří, která se v Sokolově v lednu objevili. „Myslím si, že všichni kluci, kteří nastoupili, podali kvalitní výkony. Je vidět, že se pomalu zapracovávají do sestavy. Radzinevicius byl na hrotu velice platný. Z jeho pohybu hodně těžil Robin Dejmek. Jašíček hrál také velice dobře. Petr Janáček dal krásný gól a v tom středu zálohy má trochu rezervy, co se týče taktiky. Na druhou stranu máme ještě před sebou čtyři zápasy a v nich se do toho dostane,“ pochválil Purkart nováčky v dresu Baníku.

Zimní soustředění už je minulostí a samotné mužstvo dostává svojí definitivní podobu. „Tak spokojený se soustředěním a tréninky být nikdy nemohu,“ poznamenal Purkart s úsměvem a přidal: „Ale v rámci možností se nám všechno podařilo. Na druhou stranu jak jsme připraveni ukáže až samotná soutěž. Já si osobně myslím, že ti hráči, kteří k nám přišli, tak kvalitativně mužstvo zvedli a to se posunulo zase někam výše. Co se týče samotné přípravy, tak musím zaklepat to, že se nám vyhýbala veškerá zranění.“

Jediným vážně zraněným tak zůstává pouze Petr Knakal, který si na podzim zlomil nohu. „Do přípravy se Petr ještě nezapojil, ale s tréninkem už začal. Už tři týdny běhá a připravuje se s kondičním trenérem Jiřím Dreiseitlem. Začíná lehce pracovat s míčem a ta jeho léčba a následná rekonvalescence pokračuje tak jak má. Podle mého, by se do měsíce mohl zapojit do přípravy s mužstvem,“ dodal.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Stanislav Purkart po zápase s Kladnem
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner