Rozjetý Baník přivítá ve 3. kole poháru pražskou Spartu!

 
Rozjetý Baník přivítá ve 3. kole poháru pražskou Spartu!
 
st 6.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Už se to blíží! Druholigový Baník se postaví proti jednomu z nejlepších a nejslavnějších českých celků - pražské Spartě. Do utkání 3. kola Ondrášovky vstoupí Baník jako 6. tým 2. ligy. Spartě patří v 1. lize 2. místo. Favorit je jasně daný, ale Baník se v posledních týdnech dostal do vynikající formy a určitě se pokusí pražské mužstvo porádně potrápit. Nejočekávanější zápas podzimu startuje v sobotu 9.10. ve 14 hodin a žádný příznivec Baníku by si tento duel neměl nechat ujít. Jak uspěje Míra Podrazký, David Vaněček, Oleg Duchnič a spol. proti takovým jménům jako jsou Řepka, Blažek či Sionko? Pojďme si oba týmy v krátkosti představit. Také jsme si pro vás připravili videopozvánku, kterou naleznete v tomto článku.

Nejdříve začneme domácím týmem, který pod vedením Radka Látala jenom vzkvétá. Čtyři zápasy pod jeho taktovkou přinesly Sokolovu 10 bodů za tři výhry a jednu remízu. Útočná síla Baníku nemá ve 2. lize konkurenci, z branky se baníkovci radovali už 24krát. Nejvíce konto soupeřů zatížil Míra Podrazký, který ve Znojmě vstřelil již osmou brankou. Naopak se zlepšila defenzíva, která v posledních třech zápasech inkasovala pouze dvě branky, obě ve Znojmě. Baníku bude v sobotu s největší pravděpodobností chybět režisér hry Tomáš Pilař. Jinak by měl mít trenér Látal svůj tým kompletní.

Pohárová cesta Baníku až do 3. kola proběhla bez větších problémů. V 1. kole si sokolovští hráči dojeli pro postup na půdu divizních Domažlic, kde zvítězili 5:2. Ve 2. kole čekal na Baník další divizní celek - Senco Doubravka. I zde dokázali baníkovci zvítězit, zásluhou dvou tref Podrazkého a jedné Javorského vyhráli 3:0 a povedlo se jim splnit jeden z předsezónních cílů - postoupit v poháru do 3. kola a hostit na sokolovském stadionu Spartu.

Naším sobotním soupeřem bude AC Sparta Praha, tým, který je v naší fotbalové historii jedním z největších pojmů. V současné době se Sparta dostala po výhře v Olomouci na druhou příčku 1. fotbalové ligy. Nejlepším střelcem sparťanů je Bony Wilfried se 6 góly. Naštěstí se tohoto útočníka nemusí obrana Baníku bát, neboť byl nominován k zápasu Pobřeží slonoviny, a tak se v Sokolově nepředstaví. Totéž platí o Juraji Kuckovi (Slovensko) a Václavu Kadlecovi (Česko). Naopak v Sokolově nebude chybět Martin Hašek, který na lavičce pomáhá Jozefu Chovancovi. Bývalý trenér Baníku určitě poskytne sparťanským hráčům velmi cenné rady. Sparta je také jediným českým klubem, který bojuje v evropských pohárech. Pražané za sebou mají dva zápasy, doma porazili Palermo 3:2, ale v Moskvě proti CSKA neuspěli a prohráli 0:3.

Narozdíl od Baníku hrála Sparta rovnou 2. kolo Ondrášovky Cupu. Jejím soupeřem byl tým Marily Votice. Divizní celek byl pro Spartu nečekaně tvrdým oříškem. Jediným úspěšným střelcem v zápase byl Libor Sionko, který už v prvním poločase rozhodl o výhře Sparty 1:0.

Utkání bude řídit jako hlavní sudí Karel Hrubeš, asistovat mu budou pánové Teuber a Štěrba. Delegátem svazu je pan Krondl.

Poslední vzájemný soutěžní zápas: 5.9.2007 2. kolo Poháru ČMFS FK Baník Sokolov - AC Sparta Praha 1:5

Sestavy z posledního ligového kola:

FK Baník Sokolov (5:2 ve Znojmě): Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Hanzlík - Blažek (60. Dittrich), Čada, Javorský (46. Studík), Podrazký (85. Puchmertl), Vaněček - Duchnič

AC Sparta Praha (1:0 v Olomouci): Blažek – Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič – Sionko (73. Podaný), Vacek, Kucka, Kladrubský (86. Matějovský) – Kadlec, Wilfried (90. Kweuke)

Na zápas se chystá mimořádný počet fanoušků, a proto se vydejte na stadion s předstihem. V tomto článku jsme si připravili několk užitečných informací o dopravě a soutěžích. Přijďte v sobotu pomoci vytvořit našim hráčům skvělou diváckou kulisu a ukázat, jak se fandí v Sokolově!

A nyní již slibované video...


 
 
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner