Rosťa Šamánek: Zimní přípravu bych začal klidně za čtrnáct dní

 
Rosťa Šamánek: Zimní přípravu bych začal klidně za čtrnáct dní
 
čt 18.12., Jan Kašpar

S o k o l o v - Kolotoč mistrovských utkání ve Fotbalové národní lize se před několika týdny zastavil a druholigové boje tak budou pokračovat až na jaře. Mezitím však fotbalisty Baníku Sokolov čeká zasloužená vánoční dovolená a následná zimní příprava. Rychlonohý útočník sokolovského celku Rostislav Šamánek si dny odpočinku užívá na čerstvém vzduchu rakouských Alp. Jak Rosťa, který se na podzim dvakrát trefil ve FNL a dvakrát v Poháru České Pošty, hodlá užít Vánoce nebo jak vzpomíná na druholigový podzim, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Rosťo, který moment z průběhu letošního podzimu se vám vryl do paměti nejvíce?

Z mého pohledu to bude utkání v Třinci, protože jsem dal v něm svůj první gól v sezóně. Ale jinak určitě krásné bylo vítězství s Olomoucí, které jsem ale bohužel sledoval jen z hlediště.

Rok na Baníku jste zakončili hokejem, jak byste nevšední akci zhodnotil?

Musím říct, že to bylo fantastické. Byl to pro mě skvělý zážitek. Myslím, ze pro fotbalistu je dobré si zkusit i jiný sport a navíc po vydařené sezóně se jednalo i skvěle odreagování.

Jak si hodláte užít vánoční svátky?

Vánoce prožiju s rodinou a přítelkyní u nás doma na Vysočině.

Chystáte se na nějakou dovolenou? Kam to bude?

Právě v těchto dnech jsem na zimní dovolené v Rakousku, kde se věnuji snowboardu.

Dáváte si do nového roku nějaké předsevzetí?

Ne, novoroční předsevzetí si nedávám. Když něco chci, snažím se za tím jít po celý rok!

Těšíte se už nyní na většinou nepopulární zimní přípravu?

Před nedávnem jsme teprve skončili, takže moje odpověď je ne. Ale myslím, že kdybyste se zeptal za čtrnáct dní, řekl bych ano.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner