Rosťa Šamánek: Doufám, že budu dávat góly dál

út 1.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Po čtyřech zápasech se Baník konečně dočkal výhry. Podíl na vítězství nad Pardubicemi má i Rostislav Šamánek, jenž se trefil ve druhém zápase po sobě. Po utkání jsme střelce vítězného gólu krátce vyzpovídali.

Vyhráli jsme nad Pardubicemi 2:0, ale vzhledem k druhému poločasu, asi nemůžeme být úplně spokojeni?
My jsme hlavně rádi, že jsme tenhle zápas vyhráli, protože jsme to doma potřebovali. Ve druhém poločase to nebylo ono, to jsme i cítili. Myslím si, že nám uškodilo i to vyloučení, protože Pardubice se dobře zatáhly a pak tam bylo strašně málo místa. S tím přišly i nepřesnosti. Takže oni to měli dobře zatažené a závěr dokázali zvládnout. Ale opakuji, my jsme rádi, že jsme vyhráli.

V prvním poločase hra vypadala dobře a místy to bylo asi to, co byste chtěli především směrem dopředu produkovat?
Určitě ano. Bylo dobré, že jsme dali první gól, což nám vždycky pomůže. My se uklidníme a začneme hrát. Máme pak hodně náběhů, hodně centrů. Takže když to takhle bude pokračovat a vydržíme to celý zápas, tak budeme jen stoupat nahoru.

V první půli jsme se prosazovali hodně po stranách, vyslali jsme před bránu hodně nebezpečných centrů, dostali jsme se do zakončení. Byla to cílená taktika proti Pardubicím?
Přesně tak. My jsme věděli, že Pardubice budou hrát více zezadu. To se ze začátku potvrdilo. Chodili do brejků, naštěstí žádný nevyužili. Dali jsme gól a pak se tam začala vytvářet okénka a hráli jsme, co jsme chtěli.

Vstřelil jste úvodní gól, který byl zároveň vítězným. Jak se celá situace odehrála?
Byl tam balon na Davida Čadu, který si míč výborně pokryl, posunul si to k lajně a dal to pod sebe. A já jsem měl jen myšlenku to trefit na zadní tyč, protože se gólman přesouval. Takže jsem to musel trefit na zadní tyč, což se povedlo a byl to gól.

Na vstřelený gól v dresu Baník jste v mistrovském ligovém utkání čekal do minulého kola. Teď jste skóroval podruhé za sebou. Dá se říct, že jste protrhl střeleckou smůlu?
Moc jsem nehrával, s čímž jsem nemohl být spokojený. Teď jsem dostal šanci od trenéra, za což mu děkuji a jen doufám, že budu dávat góly dál.

Utkání ovlivnila situace ze 49. minuty, kdy pardubický brankář obdržel červenou kartu. Vy jste byl hodně blízko. Jak jste viděl tuto situaci ze svého pohledu?
Gólman tvrdil, že byl nohama ve vápně. Jenže chytal balon venku. Podle mě neznal pravidlo, že může být nohama venku, ale musí chytat balon ve vápně. Jednoznačně červená karta. Nebo je možné spekulovat, jestli žlutá nebo červená, ale balon prostě chytil venku.

Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...