Radoslav Látal po první výhře: Konečně to z nás spadlo!

 
Radoslav Látal po první výhře: Konečně to z nás spadlo!
 
ne 27.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Konečně za tři body. Trenér Látal si může oddychnout, jeho svěřenci poprvé na jaře bodovali a hned si připsali cennou výhru na půdě sparťanské juniorky. O jedinou branku utkání se v 51. minutě postaral Vladimír Darida. Čisté konto naopak udržel Jakub Dvořák, pro kterého to byl první start ve 2. lize.

Baník ve čtvrtém jarním utkání získal do druholigové tabulky body a hned rovnou tři. V sobotu zvítězil v Horních Počernicích nad juniorkou Sparty Praha 1:0. Jak zápas viděl sokolovský trenér Radoslav Látal? "Vrátili jsme se k poctivému výkonu z podzimu, snažili jsme se vycházet z dobré obrany. To se oproti minulým zápasům zlepšilo, i když to stále není ono. Směrem dopředu jsme sázeli na brejky, v první půli tam byly spíše náznaky, ale ve druhém poločase nám to už vyšlo. O deset minut později mohl Oleg Duchnič přidat druhý gól, ale nestalo se. Přežili jsme několik šancí domácích a dotáhli zápas do vítězného konce."

Trenér Látal si tak skutečně mohl po výhře Baníku oddychnout. "Potěšili mne samozřejmě tři body. Jsou hodně důležité, zvlášť pro hráče, ze kterých tak spadla nervozita. Bylo na nich vidět, že chtějí. O vítězství jsme se porvali a odměnou nám jsou tři body."

Nečekaně se v základní sestavě objevil 23letý gólman Jakub Dvořák, který pravidelně nastupoval pouze v juniorce. Trenér Látal vysvětlil, proč se jej rozhodl nasadit do zápasu. "Kuba Dvořák měl dobrou zimní přípravu, ve které ukázal kvality, když chytal proti Ústí nebo Hradci. Všichni naši brankáři po celou přípravu podávali dobré výkony, mají stejnou úroveň. Jakub chytá výborně, tak jsem se rozhodl dát mu šanci. Zdeněk Zacharda dostal ve dvou zápasech šest gólů, což pro jeho psychiku určitě nebylo dobré. Takže jsem to risknul a vyšlo to."


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner