Purkart: Hradec bude hrozit ze standardek

 
Purkart: Hradec bude hrozit ze standardek
 
pá 18.9., Jan Čech

S o k o l o v - Duel druhého celku se třetím čeká tuto sobotu diváky v Sokolově. O čem je řeč? O druholigovém utkání fotbalistů Baníku Sokolov s Hradcem Králové. Oba celky v dosavadním průběhu podzimu nasbíraly 15 bodů.

Sokolovští diváci mají v živé paměti poslední vystoupení Hradce v Sokolově. Na jaře si černobílí odvezli tři body za výhru 1:4.

Baník se momentálně nacházejí v dobrém psychickém i fyzickém rozpoložení. V minulém kole vydoloval tři body, když porazil silné mužstvo Dukly Praha 3:0. „Je to samozřejmě cenné vítězství, ale projeví se až tím, že ho potvrdíme v domácím prostředí, což by nás usadilo na druhém místě tabulky,“ dobře ví trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Kouč Baníku věří, že výhra v Praze na jeho svěřencích zanechá příznivé následky. „Koncentrace na trénincích v týdnu byla dobrá. Hráči jsou psychicky nahoře a jsou na utkání správně nažhavení," popisuje Purkart náladu v týmu a pokračuje: „Po bodovém zisku na Julisce mohou teď hrát v domácím prostředí ve větším klidu. Navíc chceme Hradci oplatit jarní porážku.“

Jaký zápas čeká v sobotu dopoledne jeho mužstvo a jaký je soupeř z východočeské metropole? Odpověď je snadná. „Hradec je velice nepříjemný soupeř s dobrou organizací hry, který hraje v obraně v trochu jiném rozestavení než ostatní mužstva. Navíc se mu letos daří,“ varuje kouč před soupeřem.

Největší nebezpečí bude před domácí brankou při standardkách. „Mají na to vhodné typy vysokých hráčů,“ doplňuje Purkart.

Purkartovi hráči budou sázet na dobře organizovanou defenzivu. „Nacvičovali jsme nějaké varianty v obranné i útočné fázi, abychom se s hrou soupeře dokázali vyrovnat a samozřejmě také překonat jeho nepříjemnou obranu,“ míní Stanislav Purkart.

Baníkovci se v tomto týdnu zaměřovali právě na pilování hry při „standardkách“. V sobotu budou znovu spoléhat na svou kombinační hru. Nad domácím mužstvem však visí jeden otazník. Známé pravidlo říká, že vítězná sestava se nemění. Po třízápasovém trestu se ale vrací kapitán mužstva Tomáš Pilař. Trenéři tak budou mít k dispozici zřejmě kompletní kádr, včetně hráčů, kteří měli v týdnu drobné zdravotní problémy.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner