Purkart chystá své svěřence na rezervu Sparty

 
Purkart chystá své svěřence na rezervu Sparty
 
čt 19.8., Petr Gono

S o k o l o v - Třetí domácí vystoupení v nově načatém ročníku druhé fotbalové ligy čeká zítra hráče Baníku Sokolov, kteří v tradiční dopolední čas hostí rezervu pražské Sparty.

A po dvou porážkách od Zlína a v Čáslavi je znovu nečeká nic jednoduchého. Pražané prozatím okupují páté místo tabulky, k tomu je však třeba doplnit, že svěřenci Zdeňka Svobody odehráli zatím pouze dvě utkání a v obou si připsali plný bodový zisk. Nováčka ze Znojma porazili 1:0, exligové Kladno potom 2:1.

„Je to hodně mladé mužstvo, takže od nich očekávám zase poctivý, bojovný fotbal s velkým pohybem v rychlosti a také trošku takové naivity, která k tomu mládí patří,“ říká na adresu soupeře trenér sokolovských fotbalistů Stanislav Purkart.

Podle kouče Baníku bude záležet v utkání na tom, kolik toho domácí fotbalisté svému soupeři dovolí. „Chceme být tím mužstvem, které bude diktovat tempo hry. Nesmíme je nechat se rozehrát, jinak můžeme mít znovu problém,“ upozorňuje Purkart.

Důležité také bude, komu se podaří otevřít skóre utkání. „Pokusíme se znovu brzy vstřelit branku, to by nám určitě hodně pomohlo,“ přeje si kouč Sokolova.

Naopak inkasovaná branka může řádně zkomplikovat taktiku Pražanů. „Vyhovuje jim spíše hrát zodpovědně zezadu a chodit do rychlých protiútoků,“ přibližuje Purkart a doplňuje: „ Na jejich brejky si musíme dát pozor,stejně jako na standardní situace.“

Pro domácí fotbalisty bude zápas důležitý nejen kvůli postavení v tabulce, ale také kvůli sebevědomí hráčů a v neposlední řadě také kvůli přízni svých fanoušků. „Poté co jsme před čtrnácti dny nezvládli doma zápas se Zlínem, se musíme našim divákům prezentovat opět dobrým fotbalem a hlavně dobrým výsledkem,“ říká rezolutně Purkart.

A kudy povede cesta k vytoužené výhře? „Musíme hrát trpělivě a svou kombinací se dostávat do šancí, nebo využít standardní situace,“ vidí klíč k úspěchu Stanislav Purkart.

Ten bude mít k dispozici kompletní kádr, včetně uzdraveného Jankovského, který v pondělí začal trénovat. Sestava? „Máme několik variant, o té konečné se rozhodneme až dnes na odpoledním tréninku,“ říká na závěr.


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner