První turnaj přípravek patřil Královskému Poříčí

st 4.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - V sobotu 31. ledna byla zahájena série turnajů přípravek. Jako první se ve sportovní hale utkali hráči kategorie U7, tedy fotbalisté narození v roce 2008 a mladší. V konkurenci dalších pěti týmů se nejvíce dařilo mužstvu z Královského Poříčí, které vyhrálo všechna utkání, aniž by inkasovalo jedinou branku. Týmy Baníku skončily na třetím, respektive pátém místě.

Všechny zúčastněné celky se utkaly osvědčeným systémem každý s každým. Pětkrát zvítězilo Královské Poříčí a se skóre 16:0 suverénně obsadilo 1. místo. Na stříbrné pozici se umístili fotbalisté Ostrova, kteří vyhráli čtyřikrát. Třikrát se radovali baníkovci - žlutý tým. Za nimi skončila Lokomotiva Karlovy Vary se dvěma vítězstvími, poté následovali baníkovci - zelený tým s jednou výhrou a jako poslední skončili hráči ze Skalné, kteří se vítězství nedočkali.

Nejlepším hráčem zvolili pořadatelé Martina Lexu z Ostrova. Nejvíce branek nasázel Štěpán Jankovský z vítězného Královského Poříčí a cenu pro nejlepšího brankáře turnaje si odvezl Kryštof Kornatovský z karlovarské Lokomotivy.

"Už několik let pořádáme halové turnaje pro přípravkové kategorie. O uplynulém víkendu proběhl pro hráče ročníku 2008 a mladší. Představilo se šest týmů z regionu a vítězem se stalo družstvo Královského Poříčí. Nejde však o výsledky, ani umístění, spíše o podchycení mladých potenciálních fotbalistů. Musím však vyzdvihnout skutečně vynikající atmosféru, kterou všem hráčům vytvořili přítomní rodiče," ocenil ředitel klubu Tomáš Provazník, který zápolení malých fotbalistů sledoval na vlastní oči.

Prohlédněte si fotogalerii z turnaje.

Podobné články

Přípravka U9 zvítězila na domácím turnaji

S o k o l o v - Zatím poslední turnaj určený pro hráče přípravkového věku se konal v sobotu 21. února a mezi sebou se utkaly celky v kategorii U9, tedy ročníky 2006. Baníkovské fandy může těšit fakt, že domácí fotbalisté se stali celkovými vítězi. Druhý z baníkovských týmů skončil pátý.