Premiéra na lavičce: Na Látalovi bylo znát zklamání

 
Premiéra na lavičce: Na Látalovi bylo znát zklamání
 
po 20.9., Jan Čech

S o k o l o v - Premiéra nebyla podle představ. Na lavičku Baníku Sokolov se poprvé postavila dvojice Radoslav Látal a Jiří Neček a musela přihlížet k remizovému utkání s Třincem 2:2. "Musíme se vyvarovat takových hrubých chyb, jako předvedli kluci před druhým gólem. Takto se fotbal hrát nedá," zlobil se Radoslav látal.

Jako první se postavil před novináře na pozápasové tiskové konferenci hostující trenér Patrik Krabec. I když se to během zápasu nezdálo, tak nakonec odjížděl se svojí družinou spokojený. „Věděli jsme, že Sokolov má výborný útok a slabší obranu. Proto jsme se snažili domácí zadáky zaměstnávat tak, aby nepomáhali útoku. Dařilo se nám to a vedli jsme 2:0,“ začal se Krabec ohlížet za utkáním.

Další minuty mu ale tolik radosti neudělaly. Domácí do poločasu snížili a ve druhé půli po penaltě vyrovnali. „Domácím se podařilo snížit, což je nabudilo. Druhou půli jsme se snažili hrát na brejky a přidat třetí branku. To se nám ale nepovedlo. S bodem jsme nakonec spokojeni,“ dodal na závěr.

Jako druhý se pustil do hodnocení Radoslav Látal, ale ještě než tak učinil, tak přiznal, že se s mužstvem teprve seznamuje. „Jsem u mužstva krátkou dobu a teprve ho poznávám. Viděl jsem sice nějaké zápasy předtím, než jsem do Sokolova přišel. Jako třeba v Hlučíně,“ podotkl.

Další jeho slova už byla o samotném utkání. Prvních dvacet minut nové trenérské dvojici radost neudělalo. „Upozorňoval jsem naše hráče, že musí hrát vzadu na nulu, ale viděli jsme všichni, co se stalo. První šance a dostali jsme gól. Následně hrubá chyba od Vaněčka ve středu hřiště a od Kury, který zahrál malou domů. Tyto hrubé chyby musí prostě skončit. Jinak to nejde. Takto se fotbal opravdu hrát nedá,“ zlobil se Látal na úvod svého hodnocení utkání.

Až za stavu 0:2 domácí borci zapnuli. „Až za tohoto stavu jsme se dostali do hry. Přidali jsme na tempu a soupeře jsme zatlačili. Dali jsme kontaktní branku a vytvořili si i další šance. Poločas skončil 2:1 a já jsem musel v šatně zvednout hlas,“ pokračoval Látal v detailním rozboru zápasu.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky udělal trenér změnu. Do hry šel místo Šilhana Mlika. „Obranná hra nebyla už tak hrozná. V závěru se nám podařilo vyrovnat a pak měl ještě Mlika stoprocentní šanci. Ta se musí v takovémto zápase dávat,“ dodal.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Audio

  • Krabec po zápase v Sokolově
    This div will be replaced
  • Látal po zápase s Třincem
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner