Představujeme posily: Vladimír Darida

 
Představujeme posily: Vladimír Darida
 
so 12.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v – V kádru Baníku se v zimní přestávce událo několik změn. Tým opustil mj. špílmachr Tomáš Pilař. Přípravné zápasy však naznačily, že Baník na postu středního záložníka bude mít zřejmě zdatnou náhradu. Do Sokolova totiž na hostování z Viktorie Plzeň zamířil talentovaný Vladimír Darida. Jak již přípravné zápasy naznačily, diváci se mají na co těšit, neboť tento dvacetiletý záložník produkuje hru, která by se měla publiku líbit a zároveň našemu týmu pomoci k vyšším příčkám v tabulce...

Vláďo, jste novou posilou Baníku, můžete se příznivcům představit? V jakých klubech jste působil? Zahrál jste si v mládežnických reprezentacích?
Od svých 5 let jsem byl hráčem FC Viktoria Plzeň až do teď. V mládežnických reprezentacích jsem se neobjevil. Dostal jsem dvě pozvánky do U19 a do U21. Bohužel jsem měl smůlu na zranění, která mi nedovolila nastoupit.

Diváci Vás již mohli vidět v přípravném utkání na domácí umělce. Mohli si tak již o Vás udělat obrázek. Jak byste však popsal sebe jako fotbalistu? Jaké jsou podle Vás Vaše přednosti nebo naopak slabiny?
Mezi mé přednosti patří hlavně práce s míčem, technika a rychlost. Mezi mé slabiny patří zejména bránění…moc mě nebaví (s úsměvem).

Jak se zrodil Váš přesun do Sokolova a půlroční hostování?
Do Viktorie přišla řada nových a velmi zkušených hráčů. Mně se tak opět ztížila situace. Snížila se i šance na sbírání ligových startů. Domluvili jsme se s vedením, že pro mne bude nejlepší jít hrát jinam. Naštěstí přišla nabídka ze Sokolova, tak jsem neváhal.

V zimní přestávce Baník opustil špílmachr Tomáš Pilař. Není tajemstvím, že právě jeho post na hřišti byste měl zastávat vy. Přijímáte tuto roli?
Přijímám a doufám, že si s ní poradím.

V Plzni na Vašem postu hraje Pavel Horváth, vy jste si první ligu zahrál zatím pouze na pár minut. Berete to tak, že dobré výkony v Baníku by Vás mohli katapultovat do sestavy ligové Plzně?
Myslím si, že pokud se mi jaro vyvede a podám dobré výkony, určitě se změní i moje postavení ve Viktorce. Doufám, že se poté více přiblížím základní sestavě.

V kádru Baníku patříte k nejmladším hráčům, jak Vás kabina přijala?
V Baníku je velmi dobrá parta, co jsem zatím mohl poznat. Zařazení do ní problém nebude.

Sokolovu po podzimu patří sedmá pozice se ztrátou čtyř bodů na druhé místo. Jak hodnotíte kvalitu týmu ve Vašem novém působišti?
Kádr je velmi dobrý. Pokud se nám podaří navázat na poctivé tréninky a přátelské utkání, myslím si, že se popereme o přední příčky.

Čeho byste chtěl v Sokolově dosáhnout a jaké jsou Vaše dlouhodobé cíle?
Jak jsem říkal, doufám, že se popereme o přední příčky a budeme hrát na špici 2. ligy. A moje dlouhodobé cíle jsou hrát pravidelně první ligu.

Těšíte se na druholigovou premiéru? Co byste vzkázal příznivcům Baníku?
Těším se moc, doufám, že bude pozitivní, nejen pro mne, ale i pro Baník, a že zvítězíme. Příznivcům bych vzkázal, aby dále chodili na zápasy a byli pro nás podporou. Bez lidí se fotbal hrát nedá…

Děkuji za rozhovor


Dotazník Vladimíra Daridy:


Narozen: 8.8.1990
Výška: 171,5 cm
Váha: 64 kg
Post: střední záložník
Rodinný stav : svobodný
Bývalé kluby : FC Viktoria Plzeň
Přezdívka : Dary
Oblíbená muzika : Pop
Oblíbený herec : Morgan Freeman, Adam Sandler, Ben Stiller
Oblíbený film : Noc v Roxbury
Oblíbené pití : Coca Cola
Oblíbené jídlo : steak s hranolkama
Oblíbené auto : Ferrari 599 GTB
Oblibený klub : Manchester United
Oblíbený hráč : C.Ronaldo
Neoblíbený soupeř : Sparta Praha
Fotbalový cíl : Zahrát si anglickou ligu za Manchester United


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner