Pozvánka: Baník jede do Čáslavi

 
Pozvánka: Baník jede do Čáslavi
 
so 26.9., Tomáš Bouda

Čáslav - Tuto neděli od 16.30 hodin nastoupí sokolovští fotbalisté na hřišti Zenitu Čáslav k devátému kolu druhé fotbalové ligy. Že Baník nečeká nic lehkého je více než zřejmé. Svěřenci internacionála Přemysla Bičovského doma ztrácejí body jen zřídka. V minulé sezoně si Čáslav udržela domácí neporazitelnost. Tu ukončil v letošním ročníku až nováček druhé ligy z Vlašimi, který u středočechů urval vítězství 1:0.

Loňská sezona byla pro Čáslav velmi významná. Ač se před sezonou 2008/2009 týmu moc nevěřilo, mužstvo se stalo černým koněm soutěže, jenž docválal až na konečnou druhou příčku druhé ligy. Zenit si tímto umístěním vybojoval postup do první ligy. Této nabídky však nevyužil a přepustil start v nejvyšší soutěži 1. FC Slovácku. Přesto loňská sezona zůstane v historii čáslavské kopané zapsána zlatým písmem.

Pro Čáslav typická urputnost a velká agresivita slavila loni úspěch. Na stejné zbraně bude středočeské mužstvo spoléhat i v letošní sezoně, ač tým opustilo hned několik hráčů. Zenit je však na časté změny zvyklý, neboť velkou část vždy tvoří hostující hráči. Kvalita v kádru Čáslavi je i nadále. Ze známějších jmen lze jmenovat hráče, kteří mají zkušenosti s první ligou, ať už je to Petr Kunášek, Martin Kotyza nebo Radim Holub, který je také uveden na soupisce.

V současné době se Čáslav nachází na sedmé příčce s jedenácti body a se skórem 9:8. Sokolov je na třetí pozici se skórem 14:6 a patnácti body. Že zápas nemá favorita dokazují i dosavadní vzájemné zápasy. Soupeři se spolu střetli v druhé lize šestkrát a čtyřikrát zápas skončil remízou. Jednou Baník dokázal v Čáslavi vyhrát 2:1 a v loňské sezoně naopak Zenit doma zvítězil 1:0. Poslední vzájemný zápas se odehrál 7. 3. 2009 a soupeři se rozešli smírně po bezbrankové remíze.

Do utkání s Baníkem by neměl zasáhnout Pavel Ricka, který byl v Třinci (1:1) vyloučen a zřejmě také zranění Jan Skoupý, Lukáš Schut a Tomáš Brezinský. Nejlepším střelcem v letošní sezoně je zatím devatenáctiletý Srb Miroslav Markovič, jenž se dosud trefil třikrát z celkového počtu devíti vstřelených branek týmu. Baník by měl k utkání odjet v plné sestavě. Bude však zajímavé sledovat, jestli trenér Stanislav Purkart provede po prvním prohraném zápase s Hradcem (1:2) nějaké větší změny v sestavě.

Na soupisce Čáslavi nenajdeme žádného hráče, který by měl zkušenosti z dresu Baníku. V sokolovských barvách ale nastupují hned dva fotbalisté, co v Zenitu působili. Dvojicí, na kterou budou určitě hosté v zápase hodně spoléhat, jsou Oleg Duchnič (na snímku) a Miroslav Podrazký. Jeden muž je z působení v Baníku přeci jen známý. Je jím asistent trenéra Oldřich Abrahám, jenž nejdříve v Sokolově asistoval Borisi Kočímu a později tým převzal jako hlavní trenér.

Pokud se do Čáslavi nevypravíte, můžete buď sledovat onlajn nebo navštívit utkání juniorky, kde budete o stavu utkání druhé ligy také informováni. Utkání začíná v 16.30 hodin.

Vzájemná utkání:

Čáslav – Sokolov 2:2, 1:2, 1:0 Sokolov – Čáslav 1:1, 1:1, 0:0

Sestavy z posledního vzájemného zápasu:

Sokolov: Ilizi – Kura, Knakal, Jandík, Čupr – Podrazký (77. Hanzlík), Pilař (57. Duchnič), Čada, Vaněček – Salák, Jirouš.
Čáslav: Frydrych – Kotrba, Mráz, Vít, Špidlen – Dolejš, Brunclík (55. Vršecký), Prášil, Kunášek – Kocourek (88. Fikejz), Nulíček (90. Ondrášek).

Poslední utkání: - Třinec - Čáslav 1:1 , Sokolov – Hradec Králové 1:2

Sestavy z posledního zápasu:

Sokolov:Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký (74. Habai), Pilař , Čada (78. Javorský), Vaněček - Duchnič (67. Nádeníček), Dejmek.
Čáslav: Valeš - Kotrba, Ricka, J. Vít, Nitrianský - Haniak - Kotyza, T. Dubský (56. Brunclík), Dobal, Okleštěk (63. Kunášek) - Fikejz (76. Markovič). Trenér Přemysl Bičovský.

Doufejme, že se Baník bude radovat podobně…


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner