Pozvánka na derby dorostů: FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary

 
Pozvánka na derby dorostů: FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary
 
pá 25.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V neděli budou mít věkově nejstarší baníkovské týmy napilno. Od 16.30 hraje A-tým Sokolova v Čáslavi, ve stejném čase nastoupí doma juniorka proti rezervě Kladna. Nedělní ráno a dopoledne pak bude ve znamení dorostů. A dorostenci Sokolova od 10 hodin hostí 1. FC Karlovy Vary, C dorost se od 12.15 hodin utká s mladším dorostem stejného klubu.

V tomto článku se zaměříme na A dorostence. Ti mají v letošním roce jediný cíl. Vybojovat pro své nástupce Českou ligu, kterou by pak samozřejmě hráli i mladší dorostenci ve své kategorii.

Svěřenci trenéra Hájka jsou zatím na dobré cestě. Po šesti odehraných kolech jsou bez ztráty bodu na prvním místě, když vstřelili 35 branek a jen šestkrát inkasovali. Nedělní soupeř z Karlových Varů má v současné době naopak opačné problémy, neboť se nachází na předposledním místě ze ziskem tří bodů a skóre 7:23.

Karlovarské však Baník nemůže podcenit. Derby nemají favorita a soupeři se také velmi dobře znají. Před sezonou z Karlových Varů například přišel obránce Martin Burkyt a také útočník Jaroslav Nerad. Pro ně bude utkání určitě velmi specifické.

Útočník Nerad je jedním z klíčových hráčů Baníku a na jeho schopnosti bude tým spoléhat. Dosud tento rychlý útočník vstřelil sedm gólů a spolu s dalším střelcem Františkem Koubou (14 branek) tvoří velmi nebezpečné duo, které bude dělat problémy každému soupeři.

V týmu jsou i další hráči, jejichž výkony stojí za to sledovat. Například střední záložníci Jakub Vodrážka a Lukáš Jankovský svoji hrou dokáží zaujmout. Dále pak výborně technicky vybavený a hbitý obránce popř. záložník Josef Hudec, či pracovitý Roman Domin jsou hráči, kteří by v příštím roce mohli bojovat o dres juniorky. Na stoperu pak tvrdí muziku sehraní obránci Jiří Šaloun a Jaroslav Oláh. Ale i ostatní hráči jsou na vysoké úrovni, a že nebyli zde jmenováni neznamená, že nejsou ve stejné či lepší formě než výše uvedení. Samotný talent však Vary neporazí a tak bude zajímavé sledovat, jak se svěřenci Tomáše Hájka vypořádají s krajským derby.

V něm půjde také o prestiž. Skalp soupeře chtějí získat oba týmy.

Přijďte sokolovské dorostence podpořit. Dá se očekávat zajímavý i trochu vyhecovaný zápas hodný pojmenování derby. Utkání začíná na umělce v 10 hodin. Po tomto zápase budou o divizní body bojovat také mladší dorostenci od 12.15 hodin. O víkendu hrají doma také D dorostenci, kteří v sobotu od 10 hodin hostí v krajském přeboru Toužim.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner