Potvrdíme tři body z Třince? V sobotu hostíme Ústí nad Labem

 
Potvrdíme tři body z Třince? V sobotu hostíme Ústí nad Labem
 
čt 6.11., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Se dvěma vítězstvími v řadě budou baníkovci v sobotním dopoledni čelit fotbalistům ústecké Army, kterým se, stejně jako našemu poslednímu domácímu soupeři Mostu, výsledkově vůbec nedaří. Ústečané se nacházejí překvapivě až na předposledním místě tabulky a body tak potřebují jako sůl. V zápase 14. kola tak můžeme očekávat nepříjemného soupeře, který nebude chtít odjet s prázdnou.

Baník je už čtvrtý!

Do Třince jeli baníkovci s touhou opět venku získat body, což se v předchozích dvou případech nepovedlo. Ale ve Slezsku se to podařilo na sto procent. Po výhře 2:0 putovaly na západ Čech tři body. Díky nim se svěřenci Daniela Šmejkala posunuli už na 4. místo. Třiadvacet bodů má na kontě také Karviná a Vlašim, ale pro Baník hovoří nejlepší skóre.

Forma v posledních 10 zápasech: 6-0-4, skóre 15:9

Podruhé za sebou udrželi baníkovci čisté konto a gólman Jaroslav Belaň se dostal mezi pětici nejlepších brankářů ligy. A pouze třináct obdržených branek je druhý nejnižší počet ve FNL. Na čele nejlepších šutérů se stále drží Marek Červenka, který svou sbírku sedmi gólů nemohl proti Třinci kvůli zranění rozšířit. Nad jeho sobotním startem, stejně jako v případě Ismaela Ouedraogoa, visí otazník.

Arma překvapivě u dna tabulky

Kádr ústeckého mužstva doznal během letní přípravy změny hlavně v odchodu zkušených ikon Lukáše Dvořáka a Michala Valenty. Do nové sezóny už nezasáhl ani útočník Emil Rilke. Přesto v Ústí nad Labem zůstala řada hráčů, kteří si ve druhé lize stihli udělat jméno. V brance je jistotou Radim Novák, v záloze kapitán Jan Martykán a v útoku dravý Richard Veverka, kterého doplňuje vytáhlý Tomáš Smola. Roli náhradního gólmana plní nám dobře známý Zdeněk Zacharda.

Do letošního ročníku vstupovali Severočeši s trenérem Lukášem Přerostem, který však s mužstvem vybojoval pouze jeden bod a vydržel na lavičce Army do 6. kola, kdy jej nahradil Petr Němec. Pod jeho vedením získali ústečtí fotbalisté šest bodů. Naposledy bodovali v 11. kole, kdy doma porazili Pardubice 3:0. V minulém kole doma prohráli s Frýdkem-Místkem 2:3, i když po poločase vedli 1:0.

Forma v posledních 10 zápasech: 2-0-8, skóre 10:22

Ústí v dosavadním průběhu ligy posbírali sedm bodů a to stačí jen na 15. místo. Poslední Kolín má bodů pět. Na nesestupové příčky ztrácí náš sobotní soupeř čtyři body. Z dvanácti vstřelených branek se o tři postaral Smola, po dvou mají na kontě Vaněk s Veverkou.

Statistiky

Baníkovci hráli s Ústím nad Labem již čtrnáctkrát a pětkrát dokázali zvítězit. V sedmi zápasech se radoval soupeř a dva duely skončily nerozhodně. V minulém ročníku obě utkání ovládli Severočeši 2:0. Nyní je tak řada na nás!

Sezóna 06/07: SOK - UNL 0:0, UNL - SOK 1:1
Sezóna 07/08: SOK - UNL 2:1, UNL - SOK 3:0
Sezóna 08/09: SOK - UNL 1:2, UNL - SOK 0:1
Sezóna 09/10: UNL - SOK 4:0, SOK - UNL 1:3
Sezóna 11/12: SOK - UNL 3:2, UNL - SOK 2:0
Sezóna 12/13: SOK - UNL 3:0, UNL - SOK 1:2
Sezóna 13/14: SOK - UNL 0:2, UNL - SOK 2:0

Sestavy ze 13. kola FNL:

Baník: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada, Machek – Vaněček, Dvořák II., Pouček (83. Dřížďal) – Šamánek

Ústí n/L: Novák R. – Zeman M., Pávek, Vaněk, Šraga – Peterka J. – Krátký (61. Kuč), Králík (71. Veverka), Martykán, Leibl (78. Novotný) – Smola

Sestavy z posledního vzájemného duelu: 12.4.2014 UNL - SOK 2:0 (1:0)

Baník: Dvořák I. – Dřížďal, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Machek, Vaněček (81. Šamánek), Glaser (41. Dvořák II.), Schut, Čada (70. Kobylík) – Kuzmanovič

Ústí n/L: R. Novák – Zeman, L. Vaněk, Valenta, Leibl – Rilke (72. Pavlata), Králík (69. Vacek), Jursa, Martykán – Smola, Veverka (80. Dvořák)

Zima se kvapem blíží, a proto jsme pro vás připravili ve fanshopu novinku, která žádnému věrnému fanouškovi Baníku nesmí chybět v šatníku. Ve fanshopu na stadionu budou opět k dostání nové zimní čepice, a to ve dvou variantách a dvou velikostech. Nezapomeňte se vybavit na nepříznivé počasí.

UTKÁNÍ 14. KOLA FOTBALOVÉ NÁRODNÍ LIGY STARTUJE NA SOKOLOVSKÉM STADIONU V SOBOTU 8. LISTOPADU V 10:15. PŘIJĎTE BANÍKOVCŮM VYTVOŘIT PARÁDNÍ ATMOSFÉRU A POMOCI K DALŠÍMU VÍTĚZSTVÍ!


 
 
 
Copyright © 2008-2023 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner