Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

 
Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy
 
ne 22.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

Otto, popište fanouškům Vaši dosavadní fotbalovou kariéru. Kde jste dělal s fotbalem začínal?

Fotbal jsem začal hrát ve vesnici Domoušice, která se nachází u Loun. Potom jsem asi na rok a půl hrál v Lounech, odkud jsem se zase vrátil do Domoušic. Odtud jsem pak přestoupil do Teplic a to je zatím můj poslední klub, jehož jsem hráčem.

I když je Vám pouhých dvacet let, už jste se stihl propracovat do prvoligového kádru Teplic a na podzim odehrát dva ligové zápasy. To musel být obrovský skok...

Já už jsem s A týmem nějakou dobu trénoval, takže jsem byl na tuhle úroveň trochu zvyklý. Ale samozřejmě je to něco jiného než Juniorská liga nebo třetí liga, ve které jsem nastupoval právě za Chomutov.

Byl tedy dnešní zápas proti Chomutovu pro Vás něčím speciálním?

Určitě. Znám tam většinu kluků i trenéra, takže to pro mě bylo takové příjemné zpestření.

Pro jarní část druhé ligy přicházíte na půlroční hostování z prvoligových Teplic, abyste posílil kádr Baníku. Jak se Váš přesun na západ Čech zrodil a proč jste si vybral zrovna náš klub?

Co vím od vedení Teplic, tak ve hře bylo buď Ústí nad Labem, anebo Sokolov. S mým klubem jsme se dohodli, že bude lepší, když půjdu do Sokolova. Baník hraje na špici druhé ligy, kdežto Ústí se zachraňuje.

Sice jste v klubu teprve pár dnů, ale jak zatím prostředí v Sokolově hodnotíte?

Jsem tu krátce, do tréninku jsem se zapojil v pondělí, takže je těžké zatím cokoliv hodnotit. Už teď ale můžu říct, že kluci jsou tady kvalitní. Je vidět, že patří mezi nejlepší ve druhé lize. Kdyby tady hráli špatní fotbalisté, nebyl by Baník v tabulce tam, kde je.

Kam s Vámi počítá trenér Šmejkal? A který post preferujete Vy sám?

Asi nejlepší to je na levém obránci. Ale dříve jsem hrál i střed zálohy nebo levou zálohu, takže ani na těchto postech mi to není cizí.

Jaro tedy strávíte v baníkovském dresu. Jaké si pro druhou polovinu sezóny dáváte osobní cíle?

Určitě bych chtěl odehrát co nejvíce zápasů a nejlépe v základní sestavě. A taky bych se chtěl připravit, abych, až se vrátím zpět Teplic, mohl zabojovat o sestavu tam.


 
 
Podobné články

Nováček Miloš Kratochvíl: Chci být platným členem týmu

S o k o l o v – V uplynulém týdnu představil Baník první posilu pro jarní část soutěže. Z Viktorie Plzeň přichází na hostování talentovaný středopolař Miloš Kratochvíl. Člen reprezentační devatenáctky naznačil své možnosti i v sobotním utkání s Novým Bydžovem, když předvedl několik pohledných akcí. Po zápase jsme čerstvou posilu Baníku krátce vyzpovídali.

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner