Opět jsme lacino inkasovali, smutně poznamenal Purkart

 
Opět jsme lacino inkasovali, smutně poznamenal Purkart
 
po 23.8., Jan Čech

S o k o l o v – Fotbalisté Baníku Sokolov hostili rezervu pražské Sparty. I když svěřenci Stanislava Purkarta bojovali, tak více jak na bod nedosáhli. Nakonec byli rádi za remízu 2:2.

Jako první začal hodnotit utkání kouč Zdeněk Svoboda. „Věděli jsme že to nebude jednoduché utkání. Očekávali jsme to, že se bude hrát od podlahy a to podle dosavadních výsledků. Baník si přál držet otěže zápasu ve svých rukách a to se mu ze začátku povedlo,“ poznamenal na úvod kouč rezervy Sparty.

Baníkovci šli rychle do vedení. Prosadil se Jaromír Šilhan. „Na můj vkus jsme rychle prohrávali. Naštěstí se nám ale podařilo se štěstím vyrovnat. To nás nastartovalo a následně jsme měli mnoho bejkových možností. Jednu jsme dotáhli i do gólu,“ přiblížil Zdeněk Svoboda první půli.

Taktika po přestávce byla jasná. „Chtěli jsme hrát dál na brejky. Bylo tam několik náznaků. Možná jsme to měli řešit i jinak, ale kluci to nedotáhli do konce. Když to shrnu, tak z mého pohledu to bylo velice pohledné utkání. Nechybělo nasazení a hráči se vydali ze všech sil. Sokolov měl více míč ve svém držení a tím nás i několikrát dostal pod tlak,“ přiznal Zdeněk Svoboda a pokračoval: „Nebezpeční byli domácí hlavně po levé straně díky práci Vaněčka. Do nějaké stoprocentní šance jsme soupeře nedostali, přesto jsme inkasovali. Myslím si, že remíza byla a je zasloužená,“ dodal.

Stanislav Purkart byl po utkání trochu rozladěný. Není se čemu divit. Jeho tým podal sice dobrý výkon, ale opět lacino inkasoval. „Věděli jsme co bude Sparta hrát. Věděli jsme, že jí vyhovuje hrát na brejky. S tím jsme do utkání šli,“ začal své hodnocení Standa Purkart.

Úvod patřil domácím. „Chtěli jsme hrát nátlakově a to se nám dařilo. Alespoň za začátku zápasu. Dali jsme branku, ale pak se mi zdálo, že jsme začali hrát trochu opatrně. Nešli jsme do takového rizika při napadání. Bohužel po chvíli jsme dostali tak trochu náhodný gól,“ povzdechl si sokolovský trenér.

Inkasovaná branka sokolovské mužstvo přibrzdila. „Ten gól nás poznamenal. Další pak padl ze standardky. To už bylo po několikáté co se nám to stalo. Při trénincích se na to zaměřujeme, udělujeme už i pokuty hráčům, ale pořád je to z naší strany nezodpovědnost. Následující minuty byly sice vyrovnané, ale Sparta měla ještě jednu brejkovou šanci. Kdyby dali na 3:1, tak bylo s námi zle,“ pokračoval trenér Baníku.

O přestávce bylo v domácí šatně trochu dusno. „Jasně jsme si řekli, že musíme jít do toho ještě více agresivněji. Utkání se dalo ještě otočit. Vytvářeli jsme si tlak, ale strašně jsme se na ten vyrovnávací gól nadřeli. Povedlo se nám to až v 80. minutě. Následně měl Jirka Mlika další šanci, kterou mohl vývoj zápasu otočit. Jestli je remíza zasloužená nebo není, tak to se dá jen těžko říci. Dopadlo to 2:2, tak je to asi zasloužené, ale já jsem chtěl víc,“ dodal sokolovský trenér Stanislav Purkart.


 
 
Související články - zápas

Reportáž

Ohlasy

Další

Video

Audio

  • purkart po spartě
    This div will be replaced
  • trenér svoboda
    This div will be replaced
  • » více audia
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner