Nováček Miloš Kratochvíl: Chci být platným členem týmu

 
Nováček Miloš Kratochvíl: Chci být platným členem týmu
 
ne 8.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v – V uplynulém týdnu představil Baník první posilu pro jarní část soutěže. Z Viktorie Plzeň přichází na hostování talentovaný středopolař Miloš Kratochvíl. Člen reprezentační devatenáctky naznačil své možnosti i v sobotním utkání s Novým Bydžovem, když předvedl několik pohledných akcí. Po zápase jsme čerstvou posilu Baníku krátce vyzpovídali.

Nový Bydžov jsme porazili 5:0, Vy jste do utkání zasáhl až ve druhé půli, kdy jsme soupeři nastříleli všech pět branek. Jak byste zhodnotil čtvrtý přípravný zápas?
V prvním poločase byl zápas vyrovnaný. Ve druhé půli soupeř odpadl. Nechci říkat, že to bylo lehké, ale z naší strany to bylo dobré.

V týdnu jste byl představen jako nová posila Baníku. Jak hodnotíte své dosavadní působení v klubu?
Zatím vše super. Je tady druhá liga, hraje se o postup. Podmínky, zázemí vše také skvělé, stejně tak trenéři a realizační tým. Takže zatím opravdu super.

Část zimní přípravy máme za sebou. Můžete popsat dosavadní průběh?
Začal jsem přípravu v Plzni s A-týmem a pak jsem se přesunul sem do Baníku. Příprava probíhá zatím v pohodě. Je sranda, sice je to někdy hodně náročné, ale dá se to všechno zvládnout.

Máte za sebou první start za Sokolov, už jste se dočkal i prvního gólu. Musel jste přispět do týmové kasy?
Určitě mi tam kluci něco napíší…

Jak jste již uvedl, přípravu jste začínal ve Viktorce Plzeň. Jaké byly Vaše pocity, trénovat s reprezentanty a špičkovými ligovými hráči?
Je to něco nepopsatelného. Je to naprosto skvělé. Hráči jsou tam úplně někde jinde. A pro mě to jsou skvělé zkušenosti.

O Viktorce se mluví, že má skvělou partu, kde hraje prim Pavel Horváth. Můžete toto potvrdit?
(Se smíchem). Jednoznačně toto mohu potvrdit. Pavel Horváth je velký srandista.

V Plzni jste si vyzkoušel i juniorskou Ligu mistrů. Co Vám tato soutěž dala?
To byl taktéž nepopsatelný zážitek. Bylo to skvělé, všechny ty týmy, soupeři … Zápasy také byly na úplně jiné úrovni. Těžko jsme se s nimi mohli měřit, ale opět, zkušenosti to byly obrovské.

Jste členem i reprezentační devatenáctky. Jak je náročné skloubit klubové povinnosti s reprezentací?
V reprezentaci to je trochu jiný fotbal. Někdy to není úplně nejjednodušší. Občas ty výkony po reprezentaci, když se vrátím, tak nejsou ideální, ale vždycky si to sedne.

Za měsíc startuje jarní část druhé ligy. S jakými cíli do soutěže půjdete?
Chtěl bych se prosadit, dostat se do základní jedenáctky. Abych půlroku seděl, to by nemělo pro mě moc velký význam. Takže mým cílem je dostat se do základní jedenáctky a být platným členem týmu. Chtěl bych týmu pomoci k postupu.

A jaké jsou Vaše dlouhodobější cíle v budoucnu?
Jednou bych se chtěl dostat do zahraničí. Hrát třeba německou, španělskou nebo anglickou ligu…

Děkuji Vám za rozhovor a přeji, ať se Vám v Baníku líbí a daří se Vám.
Také děkuji.

Miloš očima ředitele klubu Tomáše Provazníka

"Jednou z filozofií klubu je zapracovávat mladé perspektivní hráče do druholigového A mužstva a to nejen z našich mládežnických celků, ale také z jiných klubů, se kterými spolupracujeme. Miloš Kratochvíl je odchovancem 1. FC Karlovy Vary, v žácích a dorostu pak působil v FC Viktoria Plzeň. S plzeňským klubem máme nastavenou spolupráci ohledně vytvoření mezistupně mezi jejich juniorkou a ligovým fotbalem. Naší úrovní můžeme v rámci výchovy hráčů napomoci jejich růstu. Od Miloše očekáváme zvýšení konkurence na postech podhrotového hráče, případně středních záložníků. Ačkoliv věkem stále patří do dorostenecké kategorie, je herně vyspělý. Jeho přednostmi jsou míčová technika, přechod jeden na jednoho a smysl pro kombinaci. To všechno jsou faktory, které se dnes v moderní kopané cení."


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner