Nezklamali jsme, hodnotil Aleš Jindra zápas s Plzní

 
Nezklamali jsme, hodnotil Aleš Jindra zápas s Plzní
 
po 1.7., Lukáš Švéda

Sokolov - Baníkovci ve svém druhém přípravném vystoupení nastoupili proti aktuálně nejlepšímu českému týmu Viktorii Plzeň. Ta se představili téměř v plné sestavě a potvrdila roli favorita. Sokolovští hráči však v kombinované sestavě podali nebojácný výkon. Trenér Baníku Aleš Jindra mohl otestovat nové hráče a někteří z nich šanci využili, jiní ne. V sobotu čeká na baníkovce zápas proti Ústí nad Labem

Po německém Aue nastoupili hráči Baníku proti mistrovské Plzni, pro kterou to byl poslední zápas před odjezdem na soustředění. Západočeské derby vyznělo lépe pro Viktorii, ale Baník v tomto testu nepropadl. "Nebyl jsem rád, že jsme prohráli. Nerad prohrávám a je jedno, proti komu to je," řekl vždy namotivovaný trenér Baníku a pokračoval. "Po Aue nás čekal další těžký soupeř a myslím si, že ani tentokrát jsme nezklamali, nebyl to od nás propadák."

V prvním poločase padl jen jeden gól, a to z kopačky Daridy. Měli jsme hodně kombinovaný tým, stejně jako Plzeň. Zkoušeli jsme Gegiče, Šroma, Kobylíka, od začátku hrál i Jankovský. Naopak nám chyběl zraněný Dřížďal a také Kuba Dvořák. Soupeř si vytvořil tlak, dělal nám problémy zejména po stranách, kde jsou plzeňští hráči sehraní a těžko se brání. Po centru ze strany vstřelili gól, ale také my jsme měli stoprocentní šanci, kterou ale Jurdík neproměnil," zhodnotil první poločas Aleš Jindra.

Ve druhém poločase se Baníku podařilo srovnat, ale Krmenčík rozhodl patnáct minut před koncem o vítězství favorita. "Ve druhém poločase jsme prostřídali devět hráčů, nastoupili i členové širšího kádru. Chtěl jsem, aby si všichni zahráli. Vyrovnali jsme po krásné akci Hrubého, který zachoval klid a obstřelil gólmana. Poté jsme se dostali pod obrovský tlak a bylo otázkou, kdy a kolik branek inkasujeme." Baník nakonec padl 1:2.

Po utkání byla ukončena zkouška plzeňského Dominika Manduly, naopak smlouva byla nabídnuta srbskému stoperovi Miroslavovi Gegičovi a zůstat by měli i Michal Šrom s Davidem Kobylíkem. Ostatní hráči v kádru zatím zůstávají, navíc by se ještě někteří další měli postupně v Baníku objevit. Vrcholem třetího týdne přípravy bude zápas proti Ústí nad Labem. "Počínaje dneškem jsme začali trénovat ve Františkových Lázních, kde jsme dnes absolvovali jeden trénink. V následujících třech dnech nás čekají dva tréninky denně, v pátek jeden, v sobotu hrajeme přípravné utkání a další dva dny mají hráči volno," prozradil Aleš Jindra plán přípravy v následujícím týdnu.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner