Nesmírně důležité vítězství, hodnotil zápas na Žižkově Aleš Jindra

 
Nesmírně důležité vítězství, hodnotil zápas na Žižkově Aleš Jindra
 
po 10.3., Lukáš Švéda

P r a h a - Těžký los úvodních jarních kol začali baníkovci utkáním na Žižkově proti domácí Viktorii. Pražané se sice dostali do vedení, ale díky gólům Schuta a Šamánka Baník utkání otočil ve svůj prospěch a na západ Čech si odvezl vítězství 2:1. Trenér sokolovských fotbalistů Aleš Jindra byl po zápase pochopitelně s přísunem tří bodů spokojený.

Žižkov byl sousedem Baníku v druholigové tabulce a měl na kontě jen o bod méně. V domácím prostředí se navíc Viktorii daří, a tak se čekalo, že Pražané na baníkovce vlítnou už od začátku. "V úvodu utkání jsme se dostali pod tlak, přestože jsme chtěli hrát po zemi, ale trápila nás nepřesná rozehrávka. Vrchol domácích přišel po dvaceti minutách, kdy jsme inkasovali z první vážnější akce Žižkova."

Západočeši se však nevzdali a ještě do konce první půle dokázali vyrovnat. "Hra se pak začala vyrovnávat, vyhrávali jsme více soubojů a míčů, díky čemuž jsme zahrávali několik standardek. Z jedné se nám podařilo vstřelit důležitý vyrovnávací gól," potěšilo Aleše Jindru.

Ve druhém poločase byla k vidění jen jedna branka, za to padlo do žižkovské sítě. Gól Rosti Šamánka tak nese označení vítězný. "Po zaváhání domácího brankáře jsme Viktorce vstřelili druhý gól, to domácím zasadilo tvrdý úder. My jsme poté kontrolovali hru a měli jsme ještě přidat třetí gól. To se nepovedlo a my se naopak strachovali až do konce. Jsem moc rád, že jsme uhájili cenné tři body a vítězství je nesmírně důležité. Dodá nám klid na přípravu před prvním domácím zápasem," uzavřel sokolovský kouč.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner