Na souboj s Baníkem se těšíme, shodují se Procházka s Duchničem

 
Na souboj s Baníkem se těšíme, shodují se Procházka s Duchničem
 
pá 11.10., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Jeden z nich řádil v žákovských letech v útoku s Tomášem Vondráškem, druhý na sebe upozornil parádní trefou v památném pohárovém zápase proti pražské Spartě. Řeč je o útočnících Jiřím Procházkovi a Olegovi Duchničovi, kteří momentálně hájí barvy Baníku Most a připravují se na vzájemný duel, který se v rámci 11. kola FNL odehraje v neděli odpoledne.

Na druhé straně barikády bude v nedělním utkání bojovat 26letý útočník Jiří Procházka, sokolovský rodák a také bývalý hráč Baníku. "Každý zápas proti Sokolovu je pro mě svátek. Bydlel jsem tam patnáct let a na to nejde zapomenout. Proto se na utkání těším a vždycky budu," připomněl současný hráč Mostu svou sokolovskou minulost. Navíc se sejde s několika "starými známými", kteří přicestují ze Sokolova. "Pod trenérem Jindrou sem v Baníku půl roku působil, i když ne zrovna dvakrát šťastně. Samozřejmě znám od mala i pár kluků, ale žádné hecování zatím neproběhlo. Určitě chci ale dát Dvořkovi góla," zakončil s úsměvem Jiří Procházka, jenž si za Baník připsal 13 druholigových startů.

V mosteckém útoku nastupuje další exsokolovský hráč, který narozdíl od Procházky zanechal v Baníku větší stopu. Je jím Oleg Duchnič, věčně dobře naladěný oblíbenec sokolovského publika. Také on se podělil se svými vzpomínkami a vyhlídkami na nedělní zápas. "Na zápas se Sokolovem se moc těším. Mezi oběma kluby zřejmě panují dobré vztahy, poněvadž poprvé od chvíle, kdy jsem odešel, můžu proti Baníku nastoupit. Prožil jsem v Sokolově čtyři krásné roky a ty zůstanou navždy v srdíčku," prozradil hráč, který za A mužstvo Baníku nastoupil v 95 zápasech a vstřelil 15 branek. Jedním dechem však dodává: "Ale teď jsem hráč Mostu, a tak chci, abychom v neděli vyhráli my. Jestli budu v základní sestavě nebo mezi náhradníky, to pochopitelně ještě nevím. Myslím si, že to bude atraktivní zápas dvou kvalitních týmů. Těším se na pěkný fotbal a samozřejmě na sokolovské fanoušky, kteří pravděpodobně na toto derby přijedou."


 
 
 
Copyright © 2008-2020 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner