Na jaře chceme bojovat o vrchní příčky, říká Jakub Blažek

 
Na jaře chceme bojovat o vrchní příčky, říká Jakub Blažek
 
čt 7.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po kondičním soustředění na běžkách a několika přátelských zápasech, které Baník doposud odehrál, jsme se zeptali stabilního člena základní sestavy, obránce Jakuba Blažka, na několik otázek. Řeč byla jak o dosavadní přípravě, ale i o blížícím se startu jarní části Fotbalové národní ligy, což je nové označení pro II. ligu. Jak Jakub odpovídal, to se dozvíte uvnitř článku.

Absolvovali jste kondiční soustředění na běžkách. Jak náročné pro Vás bylo?

Naštěstí jsme absolvovali soustředění po dvoutýdenním kondičním bloku, takže jsem soustředění snášel docela dobře. I tak to ale bylo velmi náročné.

Jak se Vám osobně tento typ přípravy zamlouval?

Bylo to pro mě úplně něco nového, takže jsem nevěděl, co od toho čekat. Nakonec se mi soustředění líbilo a bylo to příjemné zpestření.

Byl v týmu někdo, kdo se s běžkami vysloveně trápil? Jaké jsou Vaše dovednosti ve stopě?

To určitě to byli (úsměv). Například Vít Vrtělka a první den i Jakub Dvořák II., ale nakonec se do toho kluci dostali. Já jsem na tom nebyl o nic líp, jezdil jsem jenom klasiku, takže kluci z první skupiny na mě pořád čekali. Byl jsem takový „Prtko Jistič“, co vše jistil zezadu.

Máte za sebou několik přátelských utkání. Jaké máte ze svých herních výkonů i výkonů mužstva pocity?

Zatím hlavním záměrem ve všech utkaní bylo herní zatížení všech hráčů, sestavy byly různě kombinované, ale i tak pocity mám pozitivní.

K týmu přibilo trio Hoffman-Šamánek-Huška. Jak do kabiny zatím zapadli?

Kluci zapadli velmi rychle hlavně díky působení ve Varech, a Hofy (Martin Hoffman – pozn. redakce) s námi jezdí z Plzně, takže taky nebyl problém.

Novou posilu zaznamenal i realizační tým. I přesto, že Milan Zahálka je trenérem brankářů, jaký u Vás zanechal dojem?

Dojmy jsou dobré. Zatím se jenom potkáváme u ranního vážení, které má trenér Zahálka na starosti a uvidíme dál, jak se vše bude vyvíjet.

Ani ne za měsíc začíná jarní část ligy domácím utkání s Bohemians 1905. Začátek ligy už asi všichni netrpělivě vyhlížíte…?

Určitě. Vše, co děláme směřujeme hlavně k tomuto zápasu. Už delší dobou máme problémy s úvody sezony, takže naším hlavním cílem bude vyhrát toto utkání a zachytit začátek jara. Jelikož je tabulka vyrovnaná, je důležité neztratit odstup s předními týmy tabulky a bojovat o vrchní příčky, kde všichni chceme být.

Jaké budou cíle na jaro, určitě vylepšit současnou osmou příčku v tabulce…?

Cíle jsou jasné. Naplno bodovat hned úvodu s Bohemians 1905, vyhrávat domácí utkání a vozit body z venku.

Jakube, děkuji za rozhovor. Ať se daří.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner