Lukáš Pouček zůstává v Baníku a chce začít dávát více gólů

 
Lukáš Pouček zůstává v Baníku a chce začít dávát více gólů
 
út 20.1., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Minulý týden se baníkovci začali připravovat na jarní část FNL. A v kádru trenéra Šmejkala nechyběl ani 21letý útočník Lukáš Pouček, který bude v Baníku působit i na jaře. S kmenovým hráčem pražské Sparty jsme hovořili po utkání s Mariánskými Lázněmi, ale vrátili jsme se také ještě k podzimním výkonům, které baníkovci vyšvihli na čtvrté místo druholigové tabulky.

Minulé pondělí Vám i Vašim spoluhráčům začala příprava na druhou polovinu sezónu. Těšil jste nebo byste si volno ještě prodloužil?

Já jsem se určitě těšil, protože to měsíční volno bylo moc dlouhé. Vlastně jsem nikdy takhle dlouhé volno neměl. Od určité chvíle jsem se tak na začátek přípravy těšil.

Jak jste vůbec dovolenou strávil? Odpočíval jste v domácích podmínkách nebo vyrazil za teplem?

První týden, prvních deset dní, jsem hodně odpočíval. Potom už jsem začal pomalu cvičit, abych neztratil fyzičku a pomalu se trošku připravil na přípravu. Jarda Belaň tady na mě ještě křičí, že mám nadváhu, tak nevím (smích). Volno jsem tak strávil spíše aktivní formou, ani jsem nebyl na žádné dovolené.

Když se vrátíme k uplynulému podzimu, jak jste s Vašimi výkony v dresu Baníku spokojen? Přišel jste v létě a ihned se zabydlel na levém křídle základní sestavy.

Tak já doufám, že to bylo dobrý (smích). Hrál jsem vesměs všechny zápasy, takže bych neřekl, že to z mé strany bylo vyloženě hrozný. Určitě to ale mohlo být lepší, chtěl bych dávat více gólů. Ale i asistence a přihrávky se počítají. Za sebe tak můžu říct, že spokojený jsem.

Vaše pozice je spíše na hrotu útoku, kde však dostával přednost Marek Červenka. Trenér Šmejkal Vás využíval jaké levé křídlo. Co Vám vyhovuje více?

Mně to nevadí, kraj zálohy už jsem hrál dříve. Určitě je to pro mě lepší v tom, že nemusím hrát zády k bráně. Mám hru před sebou a to mi sedí. Akorát mám trošku problémy s tím se vracet. To mě moc nebaví, ale jinak je hra na křídle v pohodě.

Jak už bylo řečeno, v Sokolově působíte od léta. Splnil klub to, co jste od něj očekával, a budete na jaře nastupovat opět v baníkovském dresu?

Zázemí je tady na profesionální úrovni, takže po téhle stránce super. V tabulce jsme o skóre čtvrtí, takže na jaře se pokusíme jít na postup. Chtěl jsem tady zůstat i na jaře, s trenérem Šmejkalem nemám sebemenší problém a už dvě kola před skončením podzimu bylo víceméně na 99% domluvené, že v Sokolově zůstanu. Jediné, co to mohlo změnit, byla nabídka z první ligy. To se nestalo, a tak přípravu začínám v Baníku a zůstanu tady minimálně do léta.

Máte za sebou první týden přípravy, v sobotu jste absolvovali první přípravný duel s divizními Mariánskými Lázněmi. Připsali jste si vysoké vítězství. Lepší než klasické tréninky, že?

To určitě. I když naše tréninky jsou s balónem, neběháme bez něj. Někteří trenéři ještě propagují starou školu, kdy se běhá v lese. To mi přijde jako nesmysl. Daleko lepší je to na hřišti a s balónem, všechny nás to baví. Proti Mariánským Lázním jsem odehrál první poločas a ten rozdíl byl hodně vidět. Mohli jsme si dovolit věci, které nám normálně neprojdou.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner