Lukáš Hrubý: Pohledný zápas to nebyl, ale účel světí prostředky

 
Lukáš Hrubý: Pohledný zápas to nebyl, ale účel světí prostředky
 
po 22.9., Jan Kašpar

S o k o l o v – Krajní obránce Lukáš Hrubý nastoupil v sobotním zápase 7. kola Fotbalové národní ligy poprvé v základní sestavě od startu nové sezony. A návrat to byl pro rychlonohého beka vítězný. Baník totiž díky dvěma brankám útočníka Marka Červenky porazil Varnsdorf 2:0 a po dvou porážkách v řadě si před vlastními fanoušky naši hráči spravili chuť.

„Varnsdorf byl těžký soupeř. Připravovali jsme se tak, abychom vyhráli. Zápas to sice moc pohledný nebyl, to je nutno přiznat, ale účel světí prostředky,“ konstatuje pragmaticky Lukáš Hrubý.

“ Vyhráli jsme, získali jsme tři body, takže spokojenost,“ dodává.

Úvod sobotního utkání patřil hostům ze severu Čech, kteří se snažili ohrozit branku Jaroslava Belaňe. To se ale Varnsdorfu nepodařilo. “ Varnsdorf hrál v rozestavení 3-5-2, do útoku chodili v šesti. Bránili se hodně těžko,“ říká Hrubý.

“Po stranách hřiště jsme se je snažili bránit v přesile. Věděli jsme, že je můžeme pustit maximálně k centru a je třeba balony odvracet. To se dařilo. Že by se za nás dostali a měli nějakou vyloženou šanci za celý zápas, si nevybavuji,“ komentuje dvaatřicetiletý obránce průběh utkání.

Po porážkách se Žižkovem a ve Zlíně tak baníkovci zabrali a proti nepříjemnému soupeři získali tři body. “Muselo to být. Teď jedeme dvakrát ven, kde to bude velmi těžké. Pardubice budou doma nepříjemné, Karviná ještě více,“ vyhlíží Hrubý následující dva týdny, kdy se Baník představí výhradně na cizích hřištích.

“V Karviné je to specifické, vyhlašují postup. My můžeme venku jenom získat, a když to tak vezmu, jsme spíše brejkové mužstvo. Venku nám to asi vyhovuje trochu více,“ myslí si bývalý dlouholetý hráč Karlových Varů.

Pro Hrubého byl sobotní zápas s Varnsdorfem jeho první start v základní jedenácte v této sezoně. “Abych řekl pravdu, tak jsem se hodně těšil. Moc jsem ale od sebe po tak dlouhé době neočekával. Doufám, že příště budu lepší,“ uzavírá Lukáš Hrubý.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner