Lukáš Hrubý: Celou kariéru jsem chtěl, aby mě někdo vzal aspoň na zkoušku

 
Lukáš Hrubý: Celou kariéru jsem chtěl, aby mě někdo vzal aspoň na zkoušku
 
po 24.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Leckterý divák si možná při utkání se Žižkovem pokládal otázku, kdo že je ten šikovný a rychlý fotbalista, jenž se prohání po kraji zálohy v barevných kopačkách. Jednou z nových tváří je totiž také Lukáš Hrubý. Dosud možná trochu nenápadný člen kádru Baníku v sobotu poprvé nastoupil v základní sestavě a byl vidět. „Hrubas“ se odvděčil velmi dobrým výkonem a také vstřeleným gólem. Po děkovačce divákům jsme Lukášovi položili několik otázek.

Výhra nad dosud neporaženým Žižkovem, pocity asi nemohou být jiné než skvělé?
Pocity jsou super, co jiného vám mám říct. Dobrý fotbal… dobrý soupeř… dobrá hra. Dřeli jsme, jak jsme mohli, šli jsme štěstí naproti a dobře to dopadlo…

V prvním poločase jsme vstřelili tři góly a vypadalo to, že Žižkov ve hře směrem dozadu docela hořel…
No hořel… zase musíme brát v potaz to, že na co jsme sáhli, to jsme dali. Tolik šancí jsme zase neměli. I když je pravda, že tam měli okýnka, ale to vyplynulo prostě ze hry, z naší bojovnosti a touze po vítězství.

Vedli jsme po prvním poločase 3:0. K čemu vás trenéři nabádali o přestávce?
Já jsem tady chvíli. Ale slyšel jsem od kluků, že tady hráli zápasy, kdy vedli 3:0 a ještě to pomalu zplichtili… Takže jsme si říkali, že musíme vydržet začátek, protože na nás vlétnou. To jsme přežili a pak jsme to tak nějak drželi. Bylo to dobré, musím poděkovat všem.

Ve druhé půli se sice Žižkov dostával na naši polovinu, ale zvládali jsme to téměř bez problémů. Souhlasíte?
Ano, ono to je potom hodně těžký, když je soupeř zalezlý a třeba na 15 metrech je 15 hráčů. Jedině nás mohli ohrozit nějakou střelou z dálky nebo ze standardky. Drželi jsme si svá místa, aby se nedostali do nebezpečných prostor. To jsme splnili a oni víceméně nic neměli.

Poprvé jste nastoupil v základní sestavě a ještě jste přidal gól…
Situace se odehrála tak, že byl balon na druhou stranu, kde to dostal Sago (David Vaněček I – pozn. redakce), ten to posunul na Jakuba Dvořáka, který to dobře udělal a obešel jednoho soupeře. Ten hráč, co byl u mě, tak na něj musel samozřejmě vystoupit, čímž udělal místo pro mě, Jakub mi to dal a já jsem to dloubnul přes brankáře. Viděl jsem, že gólman vyběhl, tak jsem se to snažil dát přes něj. Sice tam ještě přiběhl obránce, trochu to ztečoval, ale naštěstí to tam spadlo.

Jak již jste řekl, v týmu jste novým hráčem. Kde jste předtím nastupoval?
Já jsem hrál osm let ve Varech a předtím jsem dva roky nastupoval v Chomutově. Jinak jsem teplický odchovanec.

Jak se Vám v Sokolově líbí?
Tak zvykám si na to. Určitě se mi to líbí a jsem rád. Je to pro mě výzva…

V kabině patříte k věkově nejstarším, čekal jste, že se ještě dostanete do druhé ligy?
Ani ne, abych pravdu řekl. Ale prostě to tak dopadlo. Mně sem vytáhl pan Dreiseitl, jenž tady dlouhodobě působí, trénoval nás ve Varech a řekl mi, že bych si to měl jít vyzkoušet. No a hlavní trenér si mě tu nechal. Já jsem celou kariéru chtěl, aby si mě někdy někdo vzal aspoň na zkoušku a nikdy nikdo si mě nevyzkoušel (se smíchem). Až tady teprve a vyšlo to…

Jaké jsou vaše cíle do následujících bojů?
Samozřejmě jdeme od zápasu k zápasu. Chceme každý zápas vyhrát. Teď jedeme do Mostu a myslím si, že každý soupeř je porazitelný. Chceme vyhrávat a být nejvýš.

Co byste vzkázal fanouškům? Fanklub sice není početný, ale myslím, že slyšet je…
Ano, je to výborné. Já to vím. Oni chodili i k nám do Varů a jsou výborní. Moc jim děkujeme za povzbuzování.

Lukáši, děkuji za rozhovor.
Také děkuji, nashledanou.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner