Luboš Hruška: Porazit Budějovice? Skvělý pocit

 
Luboš Hruška: Porazit Budějovice? Skvělý pocit
 
ne 16.3., Jan Kašpar

S o k o l o v - Po boku Zbyňka Vondráčka ve stoperské dvojici bojoval v sobotním zápase proti Českým Budějovicím za udržení čistého konta. To se povedlo a baníkovci porazili svého soupeře 1:0. Po zápase jsme Luboše Hrušku krátce vyzpovídali.

Luboši, jaké jsou pocity, když jste porazili České Budějovice, jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže?

Jelikož jsme vyhráli 1:0, navíc když jsme nějakých 25 minut hráli o deseti, pocity můžou být jen skvělé.

Jak byste utkání ze svého pohledu zhodnotil?

Bylo to klasické druholigové, bojovné utkání. Už to vypadalo, že zápas skončí remízou. Když jsme navíc dohrávali v deseti, spoléhali jsme se především na standardky. Z těch jsme vlastně ve dvou jarních zápasech dali tři góly. Šťastně jsme vyhráli, za gól si totiž Budějovice mohly víceméně samy. Poté jsme dobře bránili. Když je dobře srovnaná obrana, je vždy těžké se za ní dostat.

Sám jste vzpomenul, že jste skoro půl hodiny hráli o deseti. Bylo to na hřišti znát?

Ani ne. Víceméně se to hosté snažili hrát pořád zprostředka a nakopávat dopředu místo toho, aby hráli přes strany a centrovali. Podobné utkání tomuto jsme odehráli například v Třinci, takže jsme to zvládli stejně dobře.

Budějovice hrály s vysokým napadáním, v podstatě na tři útočníky. Jak těžko se hosty bránilo?

Ke konci utkání to složité bylo. Musím ale pochválit kluky ze zálohy, David Čada s Lukášem Schutem dobře čistili prostor. My to se Zbyňkem Vondráčkem v podstatě celé uskákali. Když šel do útoku Budějovic Lengyel bylo to už o tom, jestli nám tam něco propadne, nebo ne. Naštěstí jsme výsledek ubránili až do konce.

V průběhu celého utkání vydatně pršelo a terén byl těžší než obvykle. Poznamenalo to průběh zápasu?

Asi ano. Na druhou stranu celý týden bylo slunečno a hřiště bylo až moc suché. Aspoň balon rychle jezdil. Nemuselo ale pršet, určitě by přišlo víc diváků. To je škoda.

Jak se vám hraje po boku Zbyňka Vondráčka, se kterým tvoříte stoperskou dvojici?

Zbyněk je už zkušený hráč. Stejně dobře se mi hraje i se Standou Hofmannem. Vondy ale hodně hraje zkušeností a je vidět, že má něco odehráno.

Z prvních dvou utkání máte tedy šest bodů. S jakými plány pojedete do Varnsdorfu?

Samozřejmě to bude těžké utkání. My ale jedeme od zápasu k zápasu. Nyní máme 31 bodů, takže bychom neměli mít starosti se záchranou a jedeme dál. Doufám, že natáhneme co nejdelší sérii.

Jakým způsobem byste se v průběhu celého jara chtěli prezentovat především co se týče herního projevu?

Určitě atraktivnější, než na podzim. Můžeme se ale snažit hrát hezky, a když nebudou výsledky, tak nebude ani atraktivní hra. Když jsme ale v prvních dvou kolech udělali šest bodů, můžeme se teď i více upínat na kombinační hru. Mohli bychom být víc v klidu.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner