Látal apeluje na návrat k poctivému přístupu

 
Látal apeluje na návrat k poctivému přístupu
 
pá 25.3., Jan Novotný

S o k o l o v - Podaří se na Spartě zlomit nepříjemnou sérii? Trenér Radoslav Látal věří, že cesta k úspěchu vede přes hru, kterou se mužstvo prezentovalo na podzim.Poctivou hrou dozadu a odpovědností každého hráče.

Dnes čeká fotbalisty A - týmu poslední, tentokrát klasický páteční, předzápasový trénink. Zítra odcestují směr Praha k utkání s rezervou letenského klubu. Celý týden trenéři tým připravovali na tento již čtvrtý mistrovský zápas jara.

"Náš největší problém je, že jsme inkasovali již deset branek. Chybí nám disciplína, ten přístup, co jsme měli na podzim. Poctivě jsme bránili a hráli na brejky, tohle klukům chybí a to musíme zlepšit," říká trenér Radoslav Látal.

Od svých svěřenců očekává znovu poctivou práci, důsledné bránění, využívání brejků a standartních situací. "Na Xaverově je ještě menší hřiště, každá standartka je tam nepříjemná, z každé můžete ohrozit branku," říká Látal k tréninkovému pilování právě standartních situací.

Baníkovci třikrát vřadě prohráli, teď je zřejmě také čas znovu připomenout chyby a nepříjemnou bilanci vylepšit. "Hráči jsou v psychickém útlumu, moc si nevěří, ale hustíme do nich celý týden, že musíme znovu začít od poctivé práce, od důsledného napadání, agresivity, nepouštět soupeře k balonu, protože jsme teď pořád zvyklý nechat soupeři prostor pro kombinaci a potom na hřišti vypadáme jako kdybychom něměli síly a honíme zbytečně balon," upozorňuje kouč Látal, který na hráče apeluje, aby se vrátili k tomu co předváděli na podzim."Tak jako v Mostě, nebo Vlašimi, kde jsme nepustili soupeře prakticky do šance," připomíná.

Důležitá bude hlavně psychika hráčů. "S každým hráčem jsem mluvil. Uvědomují si, že je to hlavně v nich, protože ta příprava byla velice kvalitní a dodnes nevíme, proč tahle situace nastala, proč si tolik nevěří. Musí začít každý od sebe, když se nedaří, dá se to zlomit agresivní prací, poctivou hrou," povzbuzuje své ovečky trenér Baníku, který ale pochopitelně nechce prozradit před důležitým duelem sestavu a stav kádru.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner