Kucalas: Chtěli jsme vyhrát pro fanoušky a podařilo se

 
Kucalas: Chtěli jsme vyhrát pro fanoušky a podařilo se
 
ne 17.8., Jan Kašpar

S o k o l o v – V prvním zápase sezony proti Táborsku nastoupil jako střídající hráč hned v první minutě, kdy nahradil zraněného Zbyňka Vondráčka. Od té doby tvoří nová posila Baníku Panajotis Kucalas kvalitní stoperskou dvojici se Standou Hofmannem. Hráč s řeckými kořeny byl jednou z důležitých postav i včerejšího vítězství Sokolova nad ex-ligovou Olomoucí 3:2.

Šlágr kola. Tak by se dalo nazvat utkání, které ve včerejším deštivém dopoledni sehrál Baník před vlastními fanoušky se Sigmou Olomouc. Baník se zvučného soupeře nezalekl a jako první rozvlnil síť. Ve 21. minutě se trefil Marek Červenka.

„Vedli jsme 1:0 a byli jsme na koni. Udrželi jsme poločas, což jsme chtěli. V kabině jsme si pak řekli, že musíme přečkat tlak nějakých deset minut po začátku druhé půle. To se podařilo,“ hodnotí utkání obránce Panajotis Kucalas. „Jenže pak jsme si to pokazili sami. Dostali jsme zbytečné góly. Bylo to pořád nahoru, dolů,“ dodává jedním dechem.

Olomouci se po změně stran podařilo vyrovnat, když se trefil střídající Varadi. Vedení Baníku vrátil svou druhou brankou v utkání Červenka, jenže záhy znovu přišlo srovnání. Tentokrát se trefil Zahradníček dvacet minut před koncem.

“Mysleli jsme si, že vedení 2:1 už udržíme. Nevím, co se tam stalo. Shodou náhod se balon odrazil k jednomu z olomouckých a podařilo se jim doklepnout na 2:2,“ popisuje Kucalas důležité okamžiky utkání. Strhující zápas ale nakonec patřil Baníku. V 84. minutě totiž výstavní střelou z dálky na konečných 3:2 upravil Kucalasovo kolega ze stoperské dvojice Stanislav Hofmann.

“Pořád jsme tomu, že vyhrajeme, věřili. Věděli jsme, že musíme jít na krev, že na hřišti musíme nechat všechno. Standa Hofmann to trefil parádně. Po dlouhé době se poprvé trefil do balonu a krásně vymetl šibenici. Paráda,“ říká s úsměvem Kucalas, který prošel Spartou nebo Vlašimí.

Právě s Hofmannem po boku v srdci obrany Baníku čelil Kucalas nebezpečným kontrům olomouckých hráčů. “Od té doby, co jsem sem přišel, hned jsme si sedli. Spolupráce funguje skvěle. Komunikujeme spolu i na hřišti, takže to klape. Snažíme se hrát i za Vondrase,“ připomíná Kucalas zraněného kolegu z obrany.

“Nebojím se, že by mi dal podobnou hlavičku jako Vondymu,“ směje se na otázku, zdali se nebojí zranění ze strany Standy Hofmanna, který nechtěně poslal na operaci Zbyňka Vondráčka.

“Na hru Sigmy jsme se celý týden připravovali. Věděli jsme, že v okamžiku, kdy drží balon ve středu hřiště, křídelní hráči nabíhají přes celou šířku za obranu. Museli jsme se dobře posouvat, aby nevznikla nějaká díra a nevyplul tam někdo úplně volný. Myslím, že se se nám to dařilo zvládat,“ říká Kucalas už vážněji k obranné činnosti Baníku.

Sokolov si tak konečně připsal první vítězství ve FNL, navíc po krásném souboji s Olomoucí. „Sigma byl atraktivní soupeř, chtěli jsme jej porazit a podařilo se,“ ulevil si Kucalas.

“Je to velká vzpruha. Chtěli jsme vyhrát i pro fanoušky, protože to, co jsme předvedli v poháru, je škoda. Stalo se, hodili jsme to za hlavu a chtěli jsme to napravit zápasem s Olomoucí, což se podařilo. Doufám, že diváci byli spokojení,“ dodává k včerejšímu parádnímu fotbalovému představení dvaadvacetiletý obránce.

Toho spolu s jeho spoluhráči nyní čeká zápas v Kolíně.

“Jedeme na hřiště nováčka a chceme vyhrát. Musíme podat stejný výkon jako dnes a jet do Kolína s pokorou,“ hlásí jednoznačně Panajotis Kucalas.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner