Kuba Dvořák I.: Doufám, že s podporou fanoušků můžeme počítat i v další sezoně

 
Kuba Dvořák I.: Doufám, že s podporou fanoušků můžeme počítat i v další sezoně
 
st 12.6., Jan Kašpar

S o k o l o v – V jarní části sezony, především v její první polovině, kdy Baník předvedl fantastickou sérii zápasů bez porážky, patřil brankář Jakub Dvořák I. mezi hlavní postavy Baníku. Několikrát dokázal udržet čisté konto a výrazným způsobem se podepsal pod celkovým čtvrtým místem našeho týmu v právě skončeném ročníku FNL. Jakuba sice hlavně v závěru sezony trápilo svalové zranění, jenž ho několikrát nepustilo mezi tři tyče, i tak je ale sokolovský gólman se sezonou spokojen. Jak odpovídal na několik málo dotazů, se dočtete uvnitř článku.

Sezona před pár dny skončila, jak byste ji celkově ohodnotil?

Sezónu bych ohodnotil jako úspěšnou. Podařilo se nám navázat na úspěch z minulého roku, což je pro nás motivací ještě zlepšit výkon v další sezóně.

Kterou část sezony, jarní nebo podzimní, hodnotíte ze svého osobního pohledu lépe?

Z mého pohledu se nám druhá půle sezóny vydařila lépe. Vstup do jarní části se nám povedl a celkově nám to dodalo sebedůvěru do zbytku sezóny.

Především v úvodní části jarní poloviny sezony jste kouzlil v brance, jak byste ohodnotil svoje letošní výkony?

Je pravda, že jsem něco chytil a něco mě i trefilo (úsměv). Bohužel mě celou jarní část provázelo svalové zranění, které mi nedovolilo dochytat sezónu. Celkově jsme šli štěstí naproti.

Je něco, co Vás na letošní sezoně zklamalo a co naopak potěšilo?

Nejvíce mě potěšilo, že jsem konečně získal důvěru trenéra a mohl jsem se aktivně podílet na našem výkonu. A zklamalo? Není nic, co by mě zklamalo, jen mě mrzel můj zdravotní stav.

Sezona byla dlouhá a náročná, krátká dovolená určitě přijde vhod. Jaké máte plány?

Plány na dovolenou jsou jasné. Především si odpočinout jak fyzicky, tak psychicky a dát se do pořádku na následující sezónu.

Budete na Baníku působit i v další sezoně?

Budu rád, když tomu tak bude.

Budou cíle Vaše i týmu opět nejvyšší, a sice končit na špičce tabulky?

Každý chce být na špičce tabulky, proto i naším cílem bude obhájit minimálně stejný výsledek jako jsme předvedli v této sezóně, ne-li lepší.

Nějaký vzkaz pro fanoušky?

Chtěl bych především poděkovat West Miners, kteří nám byli oporou nejen při domácích zápasech, ale i venkovních. Doufám, že můžeme s jejich podporou počítat i do další sezóny.

Jakube, díky za rozhovor.

Také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner