Kosak, Přeučil a Urma posílí Baník pro jarní část FNL

 
Kosak, Přeučil a Urma posílí Baník pro jarní část FNL
 
út 17.2., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Několik dní před koncem přestupního období získal západočeský klub tři posily pro jarní boje ve Fotbalové národní lize. Na hostování přicházejí záložník Jan Kosak a útočník Vojtěch Přeučil z Vysočiny Jihlava a baníkovský dres bude taktéž oblékat obránce či záložník Otto Urma z Teplic.

Jan Kosak

Záložník z prvoligové Jihlavy oslavil na začátku února 23. narozeniny. V jihlavském dresu nasbíral starty jak ve druhé, tak i první lize, kde také jednou skóroval. Celkem v nejvyšší české soutěži nasbíral 36 startů. Jednu sezónu strávil také v druholigové Vlašimi. V mládežnickém věku nastupoval také za mládežnické výběry České republiky (U16 - U19).

"Tohoto hráče jsme přivedli za účelem zvýšení konkurenci na obou krajích zálohy. Jedná se o rychlonohého fotbalistu, který výborně zvládá situace jeden na jednoho. Přichází na půlroční hostování z Jihlavy," přibližuje nového hráče v kádru Baníku ředitel klubu Tomáš Provazník.

Vojtěch Přeučil

Čtyřiadvacetiletý útočník v mládežnickém věku hrál za několik pražských klubů (Bohemians, Motorlet, Slavia), než zakotvil v Dukle, kde také poprvé nakoukl do první ligy. V Synot lize odehrál téměř padesát utkání a vstřelil tři branky. Před sezónou 2013/2014 přestoupil do Vysočiny Jihlava, odkud k nám přichází na půlroční hostování. Dvakrát také hostoval ve druholigovém Táborsku, naposledy v podzimní části této sezóny (bilance 9 utkání, 1 gól).

"Po odchodu Marka Červenky jsme hledali útočníka na pomezí první a druhé ligy, který by vytvořil silnou dvojici s Rosťou Šamánkem. Od Vojtěcha Přeučila si slibujeme zapracování do sestavy a samozřejmě vstřelené góly," říká Tomáš Provazník k nové akvizici do útoku.

Otto Urma

Teprve dvacetiletý hráč, který však může nastupovat na několika postech - jako střední či levý obránce, popřípadě i jako záložník. V této sezóně se dokázal probojovat až do základní sestavy prvoligových Teplic proti Dukle Praha. Na podzim odehrál v první lize dvě utkání. Odchovanec teplické kopané nastupoval v tomto ročníku také za juniorský tým Teplic, kde nosil kapitánskou pásku.

"Otto je mladý a talentovaný fotbalista, který přichází rovněž na půlroční hostování z FK Teplice. Angažovali jsme jej proto, aby zvedl konkurenci na levé straně hřiště. Jeho výhodou je, že může nastupovat jak jako obránce, tak i jako záložník," popisuje poslední posilu pro fotbalové jaro ředitel klubu.


Zleva: Jan Kosak, Vojtěch Přeučil, Otto Urma


 
 
Podobné články

Jaké akce pro vás chystáme na jaro?

S o k o l o v - Druhá polovina sezóny odstartovala a s ní také přichází řada marketingových akcí, na které se můžete v průběhu jara těšit. Níže nabízíme aktuální přehled...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner