Jedno velké zklamání, nebránil se kritice Aleš Jindra

 
Jedno velké zklamání, nebránil se kritice Aleš Jindra
 
po 24.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Na neděli 23. března nebudou fotbalisté Baníku vzpomínat v dobrém. Na hřišti Varnsdorfu prohráli vysoko 0:5 a po dvou vítězných zápasech poprvé na jaře ztratili body. I proto netajil Aleš Jindra, kouč A mužstva, z výkonu svého mužstva velké zklamání.

Baník jel na sever Čech v pozici čtvrtého celku soutěže a po dvou výhrách nad Žižkovem a Českými Budějovicemi. Naopak domácí měli na kontě dvě porážky, navíc čekali na první jarní gól. "Hrálo se podle scénaře, jaký jsme očekávali. Domácí měli velkou motivaci, byli odhodlaní a v začátku i lepší," nepřekvapilo Aleše Jindru. Jenže další průběh utkání nabídl nečekané věci. "Vytvářeli jsme nepřesnosti, ze kterých se domácí dostával do tlaku. Kopali řadu rohů, házeli dlouhé auty a každá standardka jim pomáhala. Po tomto začátku byla naše kombinace poměrně slušná, měli jsme i několik pološancí. Z mého pohledu bylo důležité do konce poločasu neinkasovat, což se bohužel nepovedlo. Po špatném vyběhnutí Krbečka a špatné domluvě se stopery jsme obdrželi první branku. Aspoň jsme přežili ještě jeden velký závar," zhodnotil sokolovský trenér první poločas.

Jestliže baníkovci pomýšleli ve druhém poločase na vyrovnání, přišla studená sprcha v podobě tří branek během sedmi minut a jedna červená karta navrch. Ambice Baníku na bodový zisk tak rázem klesly na nulu. "Druhý poločas jsme zahájili ve stejném duchu, dostali jsme druhý laciný gól po standardní situace a následně ještě přišli o vyloučeného Glasera. Dá se říci, že v této chvíli bylo rozhodnuto," pokusil se trenér Jindra najít klíčový okamžik. Baník v oslabení inkasoval ještě dvakrát. "Co přišlo poté, bylo velkým zklamáním. Nedokázali jsme reagovat, kupili jsme individuální chyby a ztráty. Soupeř nás potrestal se vším všudy a my se z toho musíme rychle otřepat."

Baník porážkou 0:5 vyrovnal svou nejvyšší prohru v rámci druhé ligy. Naposledy takto prohrál téměř přesně před čtyřmi lety v Hradci Králové. "Také pro mě osobně je to velké zklamání, jedná se o nejhorší porážku od doby, co jsem Baník začal trénovat. Jedinou cestou ven je soustředit se na každý detail a začít pracovat ještě víc než doposud. První dva zápasy nám vyšly, takže teď nebudeme propadat panice," uzavírá sokolovský trenér.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner