Je to pro nás důležitý výsledek, řekl k remíze ve Frýdku trenér Jindra

 
Je to pro nás důležitý výsledek, řekl k remíze ve Frýdku trenér Jindra
 
po 23.9., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Po třech utkáních bez bodového zisku a vstřelené branky baníkovci zabrali a ve Frýdku-Místku získali bod za remízu 1:1. Trenér Baníku Aleš Jindra byl pochopitelně spokojen s přerušením nelichotivé bilance, na druhou stranu mu starosti přidělala zranění Dvořáka II. a Dřížďala.

Baník jel na druhý konec republiky v nepříjemné pozici, měl na kontě tři porážky v řadě a skóre 0:6. I proto zněl úkol jasně - získat konečně další body. "Jeli jsme tam v těžké situaci, ale zároveň s velkým odhodláním. Celý týden jsme pracovali na tom, abychom negativní sérii přerušili a nebyl to pro nás úplně příjemný týden. Upravili jsme režim, měli i společné posezení a snad to mělo efekt," přiblížil situaci v týmu sokolovský trenér.

Oba góly padly již v prvním poločase, když se nejprve trefil domácí Literák, na jehož branku zareagoval Šamánek. "Do utkání jsme vstoupili tak, jak jsme si předsevzali, tedy koncentrovaně a s dobrou organizací hry v obranném bloku. To byl oproti poslednímu zápasu, kdy jsme se prezentovali chaosem, posun dopředu. Veděli jsme o síle soupeře, připravili se na něj a do šancí jej nepouštěli. Domácí měli jen standardky a po naší chybě v obranném postavení šli do vedení," zhodnotil Aleš Jindra úvodní minuty zápasu.

Po půlhodině hry srovnal Šamánek a byl to pro něj první gól ve 2. lize v dresu Baníku. "Dlouho se nám nepodařilo skórovat, když jsme inkasovali jako první, ale ve Frýdku se nám to povedlo. Pro Rosťu je to hodně důležité a doufám, že si jistotu a chladnokrevnost v koncovce udrží. Potřebujeme kvalitní útočníky, kteří budou pravidelně dávat branky," řekl ke střelci Šamánkovi kouč Baníku.

Během prvního poločasu však přišly také ztráty v podobě zranění Jakuba Dvořáka II. a Františka Dřížďala. Aleš Jindra přibližuje, z jakých důvodů museli odstoupit: "Pokračovali jsme v solidním výkonu, ale průběh první půli a i celého zápasu narušily zranění. Jakub Dvořák měl roztržené obočí, které mu muselo být sešito čtyřmi stehy, a nemohl pokračovat. Franta Dřížďal byl několikrát faulován a kvůli pohmožděnému lýtku musel také střídat."

Ve druhém poločase již žádná branka nepadla, a tak si oba týmy připsaly po bodu. "Ve druhém poločase jsme hráli aktivně, měli jsme i utkání rozhodnout, protože jsme k tomu měli blíže než domácí, kteří viditelně také nebyli v pohodě. Postupně nám však docházely síly, míče jsme nakopávali a soupeř si díky tomu vypracoval platonický tlak. Utkání se pak už jen dohrávalo a musím říct, že skončilo spravedlivou remízou," uzavřel své hodnocení sokolovský trenér Jindra a směrem do budoucnosti ještě dodal: "Je důležité, že jsme přerušili tu špatnou sérii a věřím, že jeden bod z Frýdku bude odrazovým můstkem do další, tentokrát daleko pozitivnější, série."


 
 
 
Copyright © 2008-2022 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner