Jaro začíná. Baník se představí na Žižkově

 
Jaro začíná. Baník se představí na Žižkově
 
čt 6.3., Jan Kašpar

S o k o l o v / P r a h a - Zimní přestávka je pryč, tvrdá dřina a dril v přípravě jsou minulostí. Fotbalisty FK Baník Sokolov tak čeká jarní premiéra ve Fotbalové národní lize. V 17. kole se svěřenci Aleše Jindry představí v hlavním městě, aby se zde utkali se sousedem v tabulce, týmem Žižkova. Sokolov přes zimu zajímavě posílil, ambice Pražanů v jarní části soutěže však nejsou malé.

Baník posílil ofenzivu

Šestnáctkrát. Tolikrát dokázali baníkovci na podzim rozvlnit síť soupeřovy branky, což je nejnižší počet vstřelených branek ze všech mužstev v horní polovině tabulky FNL. Proto se Aleš Jindra rozhodl výrazně posílit ofenzivní řady svého kádru. Z třetiligových Domažlic přichází do Sokolova na půlroční hostování s následnou opcí třiadvacetiletý útočník Petr Došlý. Ten si na podzim připsal v dresu Domažlic sedm branek a měl by tak přispět k rozšíření brankového účtu Baníku v druhé lize.

"Budu na sobě pracovat a pokusím se dostat do základní sestavy. Baníku chci pomoct k úspěchům a vylepšit současné postavení v tabulce," řekl Petr Došlý už dříve pro náš web. Další novou tváří v kabině Sokolova je srbský Srbský útočník Nemanja Kuzmanović, který na západ Čech přichází z Bohemians Praha. Také Kuzmanović přichází na hostování do konce letošní sezóny. Naopak starý známý, Petr Glaser, bude po téměř dvou letech znovu oblékat sokolovský dres. Šikovný ofenzivní záložník po odchodu z Baníku hájil barvy brněnské Zbrojvky. I on bude v našem klubu hostovat po jarní část soutěže. Poslední posilou je defenzivní středopolař Lukáš Schut. Ten se na české fotbalové trávníky vrací po angažmá v Německu, kde okusil nižší soutěže.

Co se výsledků v přípravných utkáních Baníku týče, trenér Jindra může být spokojen. Baníkovci nastříleli šest branek Tachovu, respektive Kunicím. Získali i skalp německého Hofu, který porazili na domácí umělce 2:1. V generálce na jarní část FNL Baník sehrál zápas s Chomutovem. Ten na hřišti v Mariánských Lázních skončil bezbrankovou remízou.

Žižkov: odrazit se k lepšímu postavení v tabulce

Klub z pražského Žižkova je po podzimní části soutěže v přesném středu tabulky, na osmém místě. S tím však na žižkovskými věžemi rozhodně nejsou spokojeni. V přípravě tak kabinou prošlo množství hráčů, kteří byli na Žižkově na testech. Jmenujme například slávisty Hůrku se Šimečkem. Ti však na Žižkově neuspěli. Naopak angažmá získal dvaadvacetiletý útočník Vojtěch Hadaščok, který přichází na hostování z Liberce. Dalším posilněním útoku Pražanů je Lukáš Roubal, který se naopak vrací z hostování z Chomutova.

Ze Žižkova ale i pěkná řádka hráčů odešla. Jmenujme například duo Bartl-Šivrič, kteří zamířili za nejvyšší soutěží do Mladé Boleslavi, nebo Kamila Stožického, jemuž skončilo hostování z Teplic. Svoje hostování z Dukly si naopak na Žižkově prodloužil Míra Podrazký, někdejší oblíbenec sokolovského publika.

Žižkov se v generálce na jarní část soutěže utkal s Českými Budějovicemi. S těmi sice padl 0:1, tým trenéra Trpišovského však podle jeho slov podal nejlepší výkon v přípravě. Předtím Pražané sehráli přátelské utkání například s Úvaly, které porazil 3:0 nebo s Kolínem. S tím naopak Žižkov prohrál 2:3.

Baník má Žižkovu co vracet

Podzimní utkání Baníku se Žižkovem, které sokolovští sehráli na své půdě, dopadlo pro náš tým neslavně. Hosté si totiž do Prahy i přes poločasové vedení Baníku, které zařídil Hofmann, odvezli díky brankám Oploštila a Zapalače z druhého poločasu vítězství 2:1. I když je nad jarní slunce, které hřeje čím dál více, více než jasné, že v neděli čeká sokolovské hráče velmi náročný vstup do jara, budou baníkovci v Praze chtít podzimní porážku odčinit.

Předzápasové statistiky:

Poslední vzájemný zápas:

FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov 1:2 (3.kolo, sobota 10.8.2013)
Branky: 45. Hofmann - 69. Oploštil, 82. Zapalač
FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Hruška, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Vrtělka – Vaněček, Kobylík, Dvořák II. (86. Machek) – Jurdík (73. Šamánek)
FK Viktoria Žižkov: Boháč – Dressler, Bodeček, Ricka (33. Hejný), Oploštil – Bartl, Podrazký (K), Stožický, Mareš (87. Červenka), Bartošák (66. Zapalač) – Böhm

Poslední zápasy obou soupeřů:
Dynamo České Budějovice - FK Viktoria Žižkov 1:0 (příprava, 28.2.2014)
Branka: 86. Hála
FK Viktoria Žižkov: Holý - Dressler, Procházka, Mareš, Bartošák (65. Folwarczny – Štochl, Podrazký, Súkenník (46. Ševinský), bazal – Vukadinovič (46. Hadaščok) – Voltr (65. Škoda)

FK Baník Sokolov - FC Chomutov 0:0 (příprava, 2.3.2014)
FK Baník Sokolov: Krbeček - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (56. Hruška) - Schut (61. Ivasko), Čada - Machek, Glaser (82. Kobylík), Vaněček (82. Došlý) - Šamánek (71. Kuzmanović)

Vzájemné zápasy obou soupeřů:

Sezona 06/07: ŽIŽ - SOK 1:1, SOK - ŽIŽ 2:1
Sezona 09/10: ŽIŽ - SOK 3:1, SOK - ŽIŽ 1:2
Sezona 12/13: SOK - ŽIŽ 3:0, ŽIŽ - SOK 1:2
Sezona 13/14: SOK - ŽIŽ 1:2

První jarní utkání Baníku na hřišti Žižkova má výkop v neděli 9. 2. od 10:15 a jeho průběh, jak již tradičně, můžete sledovat na serveru onlajny.com


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner