Jarní domácí premiéru obstará souboj s Kolínem

čt 12.3., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Minulý týden se rozeběhla jarní část tohoto soutěžního ročníku a baníkovci se v jejím druhém, celkově osmnáctém, kole představí poprvé na domácím hřišti. Po neúspěšném vystoupení v Olomouci, si svěřenci Daniela Šmejkala hodlají spravit chuť na nováčkovi FNL z Kolína. Ten však v posledním kole nečekaně obral o body favorizovanou Karvinou.

Jarní start se vůbec nepovedl

S očekáváním, jak po dobré přípravě vstoupí do jarních bojů, odjeli baníkovci do Olomouce, kde se utkali s vedoucím týmem soutěže. Domácí Sigma však nedopustila stejné drama jako na podzim v Sokolově a od prvních minut nemilosrdně provětrávala obranu Baníku. Po poločase 0:3 inkasovali baníkovci ve druhé půli další čtyři branky, čímž si připsali nejtěžší porážku ve své druholigové historii.

Po prohře na Hané klesli baníkovci na 6. místo, na kontě stále mají 28 bodů (bilance 8-4-5). Před Baník se dostali Karviná s Táborskem.

Premiérové starty v sokolovském dresu si připsali tři ze čtyř nových hráčů, které klub během zimní pauzy angažoval. V základní sestavě proti Olomouci se objevili Přeučil s Kosakem, v průběhu utkání pak naskočil Urma. Poslední z posil, Miloš Kratochvíl, byl mimo hru kvůli svalovému zranění. V tomto týdnu se však do tréninkového procesu vrátil.

Kolín vykročil za záchranou remízou

Nováček ze středu Čech zažívá krušnou sezónu mezi druholigovou smetánkou. Kolín se během podzimní části tohoto ročníku svými výsledky zařadil na poslední příčku tabulky, kterou zatím neopustil. Doposud dokázal vyhrát jen jednou, k tomu přidal čtyři remízy, dvanáctkrát prohrál. Se ziskem sedmi bodů ztrácí ze 16. místa osm bodů na předposlední Most a hned deset bodů na nesestupové příčky.

Po skončení fotbalového podzimu došlo ke změně na postu trenéra. Nově příchozí Ladislav Bobek musel během zimní přípravy poskládat téměř nový kádr. V osmnáctičlenném kádru se nacházejí pouze čtyři kmenoví hráči. Přišlo třináct hráčů, vesměs nadějní mladíci na hostování z prvoligových celků.

V 17. kole hostili kolínští fotbalisté favorita z Karviné. Slezané měli více ze hry, vypracovali si několik příležitostí, ale obrana Kolína v prvním jarním zápase odolala. V utkání se Kolínu zranili dva hráči, brankář Vejmola a středopolař Mehanovič.

Sestavy ze 17. kola FNL:

Baník: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Machek, Čada (39. Šamánek) - Kosak, Dvořák II. (61. Vaněček), Pouček (81. Urma) - Přeučil

Kolín: Vejmola (46. Řehák) – Biško, Šourek, Procházka, Ježdík – Jelínek, Hýbl, Bláha, Mehanovič (71. Veselý), Skwarczek (19. Čavoš) – Teplý

Sestavy z podzimního střetnutí:

Baník: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Kucalas, Dřížďal - Vrtělka, Čada - Dvořák II. (81. Benda), Ouedraogo, Pouček (59. Vaněček) - Červenka (74. Kobylík)

Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek (56. Biško), Kratochvíl, Macháček – Kabele, Jelínek, Kučera, Jurečka – Svátek (60. Kalaš), Klapka (68. Jukl)

Akce

Pro první domácí utkání připravil klub opět několik zajímavých akcí pro fanoušky Baníku. Kdo si schová vstupenku ze zápasu s Kolínem a prokáže se jí na dalším domácím utkání (se Zlínem), má vstup zdarma! Pro držitele permanentních vstupenek bude připraven "svařák". Na utkání s Kolínem si ještě za akční ceny budete moci pořídit novinky z našeho fanshopu - pletené šály a kšiltovky. Překvapení také čeká na účastníky poločasové soutěže.

Nezapomeňte, že pro příchod na stadion už můžete využít opravený most přes Lobezský potok u Brány borců. Naopak most u Penny Marketu je z důvodu rekonstrukce uzavřený - mapa ke stažení.

Utkání 18. kola Fotbalové národní ligy začíná na sokolovském stadionu v sobotu 14. března v tradičních 10:15. Zápas bude řídit trojice Julínek - Peřina, Pochylý a budete jej moci sledovat také na serveru onlajny.com.