Jan Hošek: Vyhráli jsme zaslouženě

 
Jan Hošek: Vyhráli jsme zaslouženě
 
út 19.3., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Na poslední chvíli posílil Baník na místě stopera. Z Teplic do Sokolova přišel Jan Hošek, který si vyzkoušel i angažmá v polské lize. Vysoký stoper má na svém kontě také starty v mládežnických reprezentacích a může se pyšnit bronzovou medailí z Mistrovství Evropy do 21 let. S třiadvacetiletým obráncem, který odehrál více než třicet prvoligových zápasů, jsme si povídali po zápase s Vlašimí…

Vlašim jsme porazili 2:0, takže po prvním domácím zápase nic jiného než spokojenost?
Samozřejmě. Chtěli jsme potvrdit výhru ze Sezimáku a to se nám povedlo.

Jak moc byl soupeř nepříjemný?
Soupeř nepříjemný určitě byl. Nevypadá to, že bychom vyhráli hladce. Byli bojovní, ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.

Ve stoperské dvojici jste podruhé nastoupil s Pepou Dvorníkem. Jak se Vám spolupracuje s tímto hráčem?
Nemám vůbec žádný problém s Pepou hrát. Tím, že je takhle zkušený, tak vlastně obohacuje i mě. Takže jsem za to jen rád. Ale myslím si, že jsme dnes zahráli celý tým dobře.

Na podzim ve stoperské dvojici nastupoval s Dvorníkem Zbyněk Vondráček, který se již může vrátit po karetním trestu. Jak berete tuto konkurenci?
Já nad tím nějak nepřemýšlím. Snažím se dávat do tréninku všechno, do zápasu všechno a uvidíme. To už je na trenérovi.

Můžete se představit fanouškům Sokolova? Ve kterých týmech jste působil? Jsem odchovancem Nýrska, kde jsem začínal. Potom jsem v dorostu šel do Slavie, kde jsem byl až do druhého titulu, co jsme v mužích udělali. Pak jsem byl rok v Teplicích a poslední rok jsem strávil v Krakově, v polské lize. Teď jsem se do Čech vrátil.

Jestli si dobře vzpomínám, byl jste i členem reprezentačních mládežnických týmů…
Byl jsem na mistrovství světa dvacítek v Egyptě a dva roky zpátky jsem byl na mistrovství Evropy do 21 let, kde jsme byli třetí. Takže to jsou úspěchy…

Jak zatím vnímáte sokolovské angažmá? Jak se vám v Baníku zatím líbí?
Já jsem zatím spokojený po všech stránkách, zvlášť když se teď dvakrát vyhrálo, takže jsem rád.

Ano, dvakrát se v úvodu jara vyhrálo, další zápas nás čeká v Čáslavi. S čím tam pojedeme?
Kdybychom říkali, že tam nepojedeme pro tři body, tak bychom lhali. Určitě tam jedeme vyhrát…

Měl byste závěrem nějaký vzkaz pro fanoušky?
Chtěl bych jim vzkázat, že kdyby to takhle šlo dál, jako teď na začátku, tak by jich mohlo chodit ještě víc. Bylo by to plus pro všechny….


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner