Jakub Dvořák I.: Musíme dát gól, pak budeme lepší

 
Jakub Dvořák I.: Musíme dát gól, pak budeme lepší
 
po 21.4., Jan Kašpar

S o k o l o v - Nelichotivá série zápasů bez vítězství se v sobotu protáhla již na pět utkání, která Baník nedokázal strhnout na svou stranu. Baníkovci se trápí v ofenzivě - branku nevstřelili tři týdny, na plný bodový zisk čekají od konce března. V zatím posledním utkání nastoupil Baník doma proti Frýdku-Místku. Nepříliš atraktivní měření sil nakonec rozhodl proměněný pokutový kop frýdeckého Mozola, který si balon na bílý puntík postavil po faulu sokolovského brankáře Jakuba Dvořáka I. na unikajícího Staška. A právě se strážcem tří tyčí v dresu Baníku jsme po nepovedeném utkání hovořili. Jakubovi Dvořákovi I. do řeci příliš nebylo...

Jakube, jak byste zhodnotil utkání proti Frýdku-Místku?

Hodnotí se to těžce. Prohráli jsme. Nedokážeme vstřelit gól. Je to těžké. Když už to vypadá, že se nám podaří dát branku, soupeř to vykopne na poslední chvíli...

Čím je způsobeno to, že vaší hře momentálně chybí produktivita?

To bohužel nedokážu říct. Nejsem trenér. Nevím, proč to tam nepadá.

V čem byl v zápase Frýdek lepší, pakliže vůbec lepší byl?

Kdo utkání viděl, ví, že lepší určitě nebyl. Hosté akorát dokázali využít jednoho protiútoku, ze kterého byla penalta. Nic jiného si nevytvořili. My jsme hráli do plných, což nám asi moc nesvědčí. Snažíme se útočit, když je prakticky celý tým soupeře ve vápně. Zkoušíme to centry, ze kterých ale gól nedáme. Je to potom těžké.

Jediná branka padla z penalty po vašem zákroku na Staška, ze které jste navíc vyšel se žlutou kartu. Jak jste situaci viděl?

Snažil jsem se Staška nějak vytlačit do strany. Ve chvíli, kdy to vypadalo, že bude střílet, natáhl jsem po zemi. On si ale balon píchl dopředu, a šel mi dolů přes ruku. Penalta byla spravedlivá.

Co je potřeba do dalších zápasů změnit, aby zase přicházela vítězství?

Musíme prostě dál gól. Zkusit to protrhnout a pak možná budeme lepší.

Nyní vás čekají Pardubice. Cíl je asi jasný...?

Pardubice. Samozřejmě, že tam budeme chtít vyhrát. Myslím, že mají dobrou zápasovou šňůru a nehrají špatně. Musíme se zvednout a něco tam uhrát.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner