Jakub Blažek: Rozhodly nešťastné góly

po 2.6., Jan Kašpar

S o k o l o v - Výrazné zklamání bylo vidět na tváři Jakuba Blažka po utkání s Karvinou. Baníkovci se soupeřem z druhého konce republiky prohráli 1:3 a pravému obránci sokolovského týmu nebylo příliš do řeči. Přesto našemu webu posktyl krátký rozhovor.

Jakube, jak byste utkání s Karvinou zhodnotil?

Začali jsme dobře. Hned ze začátku jsme měli nějaké šance, tři byly určitě gólové. Bohužel jsme je neproměnili a poločas byl 0:0. I druhý poločas vypadal stejně. Karviná především nakopávala balony. Podařio se nám dát gól z přímého kopu a šli jsme do vedení. Pak jsme ale dostali dvě nešťastné branky. Poté jsme se snažili o vyrovnání, ale dostali jsme z brejku gól na 1:3.

Karviná toho sice dopředu moc nepředvedla, jak těžce se ale její hráči bránili?

Neustále se snažili nakopávat balony za obranu, což nám dělalo problémy. Ne že by nás nějak prokombinovali. Měli jsme ale s jejich hráči problémy. Nevím proč...

Sezona je už téměř u konce. Jak byste ji zhodnotil?

Sezona byla dlouhá. Jednou jsme byli nahoře, jednou zase dole. Pořád to tak nějak kolísalo. Ze začátku jarní sezony jsme měli těžký los, nyní jsme ale udělali sérii šesti zápasů bez porážky. Ještě nás čeká zápas ve Zlíně. Když tam vyhrajeme, myslím, že sezona se dá hodnotit pozitivně.

Byla tato sezona v něčem jiná oproti přechozím?

Byla výjimečná v tom, že se hodně rozdělovaly body. Celý ročník byl hodně vyrovnaný, téměř každý tým získal hodně bodů.

Poslední zápas vás tedy čeká ve Zlíně s těžkým soupeřem. Jaký bude cíl, očekávání?

Cíl je určitě vyhrát a přivést tři body. Já se zápasu bohužel nezúčastním, protože mám čtyři žluté karty.

Máte nějaký vzkaz divákům, kteří dnes dorazili a podporovali váš tým?

Jsme rádi za ty, kteří chodí stále a fandí. Jsme rádi za jejich podporu. Návštěvy jsou ale také o výsledcích. Na jaře nebylo ani nijak hezky. Vždycky, když se pro fanoušky dělala nějaká akce, pršelo, což je škoda.