Hrajeme jednodušeji a jsme hladovější po gólu, říká Vojta Machek

ne 4.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - V jarní části Fotbalové národní ligy patří mezi hráče, kterým Aleš Jindra při sestavování jedenáctky věří a pravidelně tak nastupuje v základní sestavě. Nejdecký odchovanec se zkušenostmi z holandského fotbalu, Vojta Machek, byl naším respondentem v pozápasovém rozhovoru.

Vojto, proti Mostu jste zaznamenali vítězství 3:1. Jak byste utkání zhodnotil?

Myslím, že to jsou cenné tři body z derby. Ze začátku jsme se prvních patnáct minut hledali, poté jsme ale kontrolovali zápas. Kdybychom dali už v prvním poločase na 2:0, byli bychom klidnější. Takhle jsme se o výsledek trochu báli.

Jak moc těžkým soupeřem byl Most?

V druhé lize je každý soupeř nepříjemný, když brání. Všechny zápasy jsou vyrovnané. Myslím ale, že proti Mostu jsme utkání kontrolovali.

V čem jste byli oproti Mostu lepší?

Lépe jsme drželi balón, dostávali jsme se do šancí. Celkově jsme byli nebezpečnější. To soupeř příliš nebyl, dali jsme šanci jen na jeden gól.

Potvrdili jste vítězství z Pardubic. Co se ve vaší hře změnilo, že se začalo dařit?

Začali jsme hrát trochu jednodušeji. Snažíme se hrát hodně do vápna a jdeme hladověji po gólu. To je to nejdůležitější.

Na pravé straně hrajete v záloze před Jakubem Blažkem. Jak se vám s ním spolupracuje?

Myslím, že výborně. S Blážou si rozumíme. Hráli jsme tady spolu už za žáčky a od té doby nám to, snad, klape.

Další zápas vás čeká ve Vlašimi. Jaké budou do tohoto utkání cíle?

Jednoznačně vyhrát. Chceme vyhrávat každý zápas!