Hornické derby je tady. Do Sokolova přijede Most

 
Hornické derby je tady. Do Sokolova přijede Most
 
čt 1.5., Jan Kašpar

S o k o l o v - Jeden z nejvyhlíženějších zápasů každé sezony ve FNL je pro sokolovské fanoušky hornické derby mezi dvěma Baníky. Na půdu toho našeho přijede již tuto sobotu mostecký Baník. V zápase, který má výkop v 10:15, budou chtít sokolovšťí fotbalisté potvrdit zisk tří bodů v Pardubicích. Mostecký Baník se naopak na jaře trápí a postupně klesá druholigovou tabulkou. Utkání, na které je VSTUP ZDARMA, tak slibuje zajímavou zápletku.

Sokolov po týdnech nezdarů konečně zabral

Minulý týden, kdy v rámci 24. kola FNL zajížděli hráči Sokolova na půdu Pardubic, protrhli svěřenci Aleše Jindry střeleckou nemohoucnost a po více než měsíci si na svoje konto připsali tři body. Vítězství 2:1 pro Baník zařídil dvougólový David Čada, který se trefil 22. a 88. minutě. Po sérii zápasů, ve který Sokolov buď prohrál, nebo jen remizoval, je tříbranková infuze výrazným povzbuzením.

Kaňkou na jinak povedeném zápase je ale zranění kapitána Františka Dřížďala. Ten nemohl v Pardubicích pokračovat už v páté minutě a nedobrovolně tak musel střídat. Uvidíme, zdali bude kouči Jindrovi k dispozici tuto sobotu.

Baník se po vítězství posunul na 7. místo. Na tom má 36 bodů se skóre 22:26.

"Řekl bych, že jsme byli mnohem hladovější než v minulých zápasech a doufám, že si to přeseneme i do dalších utkání," konstatoval Aleš Jindra po zisku vítězství. A nyní mají opravdový důvod být hladoví po urvání vítězství.

Do Sokolova totiž zavítá tradiční rival našeho týmu, mostecký Baník.

Most na jaře? Bída, bída, bída

Pakliže byl sokolovský fanoušek z výsledků svého týmu z poslední doby nešťastný, ten mostecký vysloveně pláče. Severočeši totiž na jaře vyhráli jedno jediné utkání. Stalo se tomu tak 16. března, kdy Most na své půdě díky gólům Surynka a Procházky porazil Táborsko 2:1. Od té doby se mosteckým nedaří a převážnou část zápasů prohráli.

Série špatných výsledků, kdy mostečťí prohráli například 0:3 s Pardubicemi, nebo 1:4 s Karvinou, nezůstala bez odezvy. Na začátku dubna vedení mosteckého klubu na nepříznivou situaci reagovalou výměnou hlavního trenéra. Stanislava Hofmanna u kormidla vystřídal Vít Raszyk.

Ani pod jeho vedením se však výkony Mostu nezlepšily. V posledních třech utkáních Baník inkasoval sedm branek a pouze jednu vstřelil. Postupně prohrál doma s Třincem 0:2, poté odjel poražen 1:4 z Českých Budějovic a v zatím posledním zápase Most padl před tisícovkou domácích diváků s Hradcem 0:1.

To vše zapříčinilo, že tým, ve kterém působí například zkušený stoepr Petr Johana nebo útočník Jiří Procházka, v současné chvíli okupuje dolní patra tabulky. Konkrétně je Most na 13. místě se ziskem 28 bodů a skóre 25:37.

Předzápasové statistiky

Most tedy prohrál šestkrát za sebou, Sokolov naopak uťal sérii neúspěchů vítězstvím v Pardubicích. Podzimní utkání mezi sobotními soupeři skončilo na severu Čech nerozhodně 0:0. Doufejme, že nyní uvidíme zajímavý fotbal okořeněný mnoha brankami. Co se předchozích vzájemných střetnutí týče, Sokolov na Most vysloveně umí. Již legendární je vítězství našeho týmu na jaře 2009, kdy doma rozstřílel Most 5:0. I v dalších sezonách Sokolov proti Mostu sbíral body, výjimkou je jarní zápas ze sezony 11/12, který Most vyhrál v Sokolově 0:2. To však bylo zatím jediné vítězství Severočechů v hornickém derby.

Vzájemné zápasy soupeřů:

Sezona 08/09: MOS - SOK 0:2, SOK - MOS 5:0
Sezona 09/10: SOK - MOS 1:1, MOS - SOK 1:1
Sezona 10/11: MOS - SOK 0:2, SOK - MOS 2:0
Sezona 11/12: MOS - SOK 0:0, SOK - MOS 0:2
Sezona 12/13: MOS - SOK 0:3, SOK - MOS 2:0
Sezona 13/14: MOS - SOK 0:0

Poslední vzájemný zápas:

Most - Sokolov 0:0 (11. kolo FNL 2013/2014)
Most: Belaň – Běloušek, Olejník, Charuza, Ježdík – Nečas (89. Duchnič), Jan Procházka (26. Kotlan), Rosendo, Šlapák – Surynek (61. Vojta), Jiří Procházka
Sokolov: Dvořák I. – Vondráček, Hruška, Hofmann, Hrubý – Čada, Vrtělka (35. Jurdík) – Blažek, Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. – Šamánek (71. Machek)

Poslední zápasy obou soupeřů:

Pardubice - Sokolov 1:2 (24. kolo FNL 2013/2014)
Branky: 68. Přibyl - 22. a 88. Čada
Sokolov: Dvořák I. – Dřížďal (5. Blažek), Vondráček, Hofmann, Hrubý (67. Hruška) – Ivasko, Čada - Machek, Glaser, Dvořák II. (85. Šamánek) – Kuzmanović

Most - Hradec Králové 0:1 (24. kolo FNL 2013/2014)
Branka: 87. Dvořák
Most: Belaň – Nguyen (12. Sudek), Johana, Olejník (69. Rosendo), Jan Procházka - Šlapák, Djiby Ba (58. Charuza), Tomeček, Surynek – Redzič, Jiří Procházka

Hráči sokolovského Baníku se rozhodli, že všem fanouškům, kteří v sobotu od 10:15 dorazí na stadion, zaplatí vstupenku. Na hornické derby je tedy vstup zdarma. Neváhejte proto a přijďte Baník podpořit v jednom z nejatraktivnějších zápasů sezony!


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner